1. 1.
  insanın kafasının bozuk oldugu veya arkadaslarıyla çılgınlık yapmak istediği bir anda birden aklına gelen eylemdir.
  buz gibi sudan titreyerek çıkmakla sonuclanır.
  ... trinfr
 2. 2.
  çıplak girildiğinde daha bir keyif veren olaydır...denizden çıkarken akıllara hep şahin k. gelmektedir...*
  5 -1 ... tttddd
 3. 3.
  yapılması çok çok eğlenceli olan eylemdir.
  gerekenler: alkol, alkollü arkadaş ve arkadaşlar.
  1 ... muru4xi
 4. 4.
  gündüz girmeyle pek farkı yoktur sıcaklıkta hemen hemen aynıdır.
  ... ben hakimim masum bey0
 5. 5.
  antalyanın konyaaltı sahilinde 22 nolu plajda saat 03:00 civarı denizde minicik bir kıpırtı bile yokken insanlar evlerinde pencerelerini açmış uykularının tam ortalarında küçük taşlı sahildeki şezlonglara para ödemeden* kendi başına şezlongu açıp yanında kafa dengi bir arkadaş ile biraz denizdeki ayın yakamozunu izledikten sonra ayaklarına paletlerini takıp yavaş yavaş suyun sıcaklıgı ile bedeninin sıcaklıgını birbirine eşitleyerek kendinizi suya bırakırsınız. kafanızda olan tüm sorunlar omuzlarınızdaki tüm yük bir anda kayboluverir. neden böyle yaptıgınızı bilmeden umursamaz hayata küfredercesine açılırsınız. mavinin türküsü şarkısında dedigi gibi viraneden çıkmış koşa koşa kumsala inmiş acı acı içinizden söversiniz. gidip geri dönmek istemez unutmak unutulmak ister en sonunda hepsini unutup, ne yapıyorum ben yaa diye kafa dank eder geri dönersiniz. ama az once yaşadıklarınız o duygu yogunluğu karmaşası var olanlar ve yok olanlar hissttikleriniz düşündükleriniz ve düşünemedikleriniz size zevk verir, eğlenirsiniz. işte gecenin bir vakti denize girdiğinizde hayat bir anda böyle değişebilir, değişir. isteseniz de istemeseniz de...

  (bkz: uludag sozluk duygusal insanlarin sozlugudur)
  (bkz: duygusal yazarlar)
  2 ... liberty
 6. 6.
  sabah girmekten daha zevkli olduğu tartışılabilinir bir konudur.ılk başta deniz siyah gelir girmeye çekinirsiniz ama girdikten sonra da derin bir huzur kaplar benliğinizi.çünkü denizde sabahki kadar hareket yoktur.eğer denize sırt üstü verip bir de yatarsanız uzaydaki yıldızlar bütün ihtişamı ile size eşlik edecektir.güzel bir deneyimdir.hayatta en az bi kere yaşanmalıdır.
  ... celibon
 7. 7.
  gençlik yıllarında yapılması halinde ilerki yaşlarda "yaa biz işte böyle delişmen tiplerdik, manyaktık, çılgındık" gibi övünmelere imkan sağlayan, normalde gündüz denize girmekle hiç bir farkı olmayan eylem.
  bir ileri versionu için;
  (bkz: gece donsuz denize girmek)
  ... mejo
 8. 8.
  gece ve gündüz denizin dalgalarının kırılma şekli, denizde med cezir yüzünden oluşan seviye değişikliği gibi sebeplerle, iyi yüzücü değilseniz ya da yanınızda iyi bir yüzücü yoksa kaçınılması gereken durum. özellikle karadeniz gündüz bile zorlu bir deniz olduğu için burada geceleri yüzülmemesi özellikle tavsiye olunur.
  ... serenitytheone
 9. 9.
  alternatif olarak şimşek çakıp yıldırım düşerken denize girmek te denenebilir. aynı heyecanı verebilir.
  1 ... banaesmeyianlat
 10. 10.
  yakamoz varken yapılınca çok keyifli olan, hele suyun üstünde durup yıldızları izleyince çok çok keyifli olan eylem. *
  ... ufo goren masum koylu