bugün

Gece karanlıkta uyumak tüm hücreleri yeniler ve anti-aging etkisi yapar. Sabah kalkınca yüzünüze çarpacağınız soğuk su ise cildinizi pahalı kremlerden daha çok tazeler şeklinde, gece uykusu, uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. gündüz uykusunun faydası ise gündüz uyurken insan içine çıkamayacağınız için yaşlanma etkilerini sikinize takmamanızı sağlamasıdır. bu şekliyle gündüz uykusu gece uykusundan çok daha iyidir diyoruz ve tüm sözlüğe gündüz uykusunu tavsiye ediyoruz. hadi uyuyun gari.
herkesin aynı saatte yatıp aynı saatte yatmasını isteyen sistemin ürünü olan düşünceler nedeniyle gece uykusu daha avantajlı sanılmaktadır fakat tarihe baktığımızda tarih açısından önemli adamların(filozoflar, siyasi liderler, bilim adamları, vs.) gece uykusu uyuyamadıkları görülmektedir.

bu demek değildir ki gece uyumayanlar dahidir. fakat, zihni boşaltmak, yüksek verimle dinlenmek, vs. gibi gece herkesin uyuması için uydurulmuş şeyler insanları bir düzende tutmak için uydurulmuştur. gece gündüz farketmez. kendinize uygun olan belli bir düzende uyumanız kafidir.
herkes uyurken sessizlği dinlemek gibisi yoktur. herkes ses çıkarırken kendi sessizliğinde mışıl mışıl uyumak gibisi de yoktur. hele hele ikinci öğretim öğrencisi isen bundan başka pek bir fırsatın yoktur.
gündüz uykusu daha bi tatlıdır ama insanı mal eder sersemletir buda aşikardır ama genede her türlü varım.

(bkz: seninle herşeye varım ben)
gündüz uykusu adamı mal eder, gece uykusu dinlendirir.
gündüz uyunduğu zaman uyandığınız da garip bir hal alırsınız. ağzınız hiçbir şeyden tat almaz. su içemez. yemek yiyemez. kendine epeyce zor gelirsiniz. dahası genellikle çok ağır bir baş ağrısı veya mide ağrısı olur.
gece uykusu bilmem kaç oyla alır. *
gündüz uykusu dinlerdirme etkisiyle alakasız olmakla birlikte dozajı arttırıldığı takdirde kesinlikle bünyede sarhoşluk,hafif böyle pembemsi mallık,uyuşukluk yapandır.
yaz günüyse gündüz uykusundan yapış yapış kalkarsınız.
gece uykusu nispeten daha rahat olur.
gündüz uykusunun baş ağrısı yapmasına rağmen gündüz uykusu daha tatlıdır.
2saatlik bi öğle uykusunun yerini hiçbi gece uykusu tutamaz.
bir gece uykusu, birde öğleden önce biraz kestirmek, hiç bir şeye değişilmez.
gece uykusu birinci, gündüz uykusu ikinci öğretimler için birebirdir.
Şöyle bir akşamüstü uykusu bütün uykuları döver.
gece uykusunun tartışmasız alacağı kapışmadır. amma velakin kim uyur gece, sabahlar olmasın.
gece uykusunda insan daha rahattır nasıl olsa herkes aynı şeyi yapıyor diye fakat gündüz uykusundan uyanınca ne oldu ben uyurken havasında olursunuz.
Gece uykusu bünye için daha sağlıklıdır.
Tabi ki gece uykusu sağlık için daha önemli ama öğle arası 15-20 dakikalık bir uyku geceye kadar insana müthiş bir dinçlik verir.
Gece uykusu cok daha fazla dinlendirirken, uyumak icin cok daha geniş bir zaman dilimi varken, manyak gibi gündüz kıvrılıcak yer arayan dengesiz insanlarız. Olayda terslik varya ondan çekici geliyor olsa gerek.
gündüz uykusu her halükarda en tatlı uykudur, dinçleşiyorum gündüz uyuduğumda.
gece uykusu daha iyidir. gündüz uykusu için, mesela öğleden sonra yattığınızda, uyuyup uyanınca, ertesi güne eriştiğinizi zannediyorsunuz , fakat öyle olmadığını anlayıp ve de yorgunluk, görülen rüyalar da cabası olunca afallayabiliyorsunuz.
Gecenin tek atacağı versus.

Gündüz uyuyup kalkınca mal gibi oluyorsun.
22.00 - 02.00 uykusunun en nitelikli uyku olduğunu söylüyorlar, tıbbi detayını bilemem.
Tayyib yüzünden gece uykusuna hasret kaldık be nonoşum. Zira heb geceleri çalışıyorum yıllardır. Ama bı gün gelicek ışıklı başkanımız Cumhurbaşkanı yani tek adam olucek ve bizde uyuycaz hem gece hemde gündüz.

Tam yol ileri ayol?!?!?!?!
güncel Önemli Başlıklar