bugün

kedi besliyorsanız yüzünüzde sevimli bir ifadeyle tekrar uykuya dalmanıza sebep olacak durum.

yok beslemiyorsanız yabancı bir kediyse, eviniz bodrum kat civarındaysa ve camlardan birini açık unuttuysanız sokak kedisidir. bitlenme ihtimaline karşın hemen uzaklaşmak gerek.

eğer üst katlarsaysanız ve kedi beslemiyorsanız bu ilahi bir işaret olabilir. en kısa zamanda kilisenin yolunu tutun.**
(bkz: olur öyle)
bir de sigara yakmışsa ve muck yapıp sırıtıyorsa kabus olması için dua edilecek durumdur.
(bkz: hayata dair gülümseten detaylar)
uyurken bol bol tüy yuttuğunuza ve ilerde güzel bir solunum yolu sıkıntısı çekeceğinize dalalettir.

büdüt: benim annem babam da beni çok seviyor ama saçlarımı sağına soluna sürttürdüğümde belirli bir zaman dilimi dayanabiliyor, inanmazsan sor.
gece uyandığımda kucağımda değilde koynumda uyuyan kedi görmek gibisi yoktur. eşşek herif sıcaktır, yumuşaktır, candır. kedi değilde şöyle güzel bir hatun olsa daha bir güzeldir ama. o da sıcaktır, yumuşaktır hem candır hem canandır. keratalar sizi, gidin zıbarın lan*
o kedinin "rroooaaavvww" şeklinde bağırarak sizi uyandırması gibi korkutucu bişey yoktur. hele o uyandırdıktan sonra bide sabah ezanı okunmaya başlarsa korkudan altınıza osura osura sıçarsınız valla.

tanım: yazın balkonda yattığımdan başıma gelmemesi için 25 liralık boncuk tabancalara para vermek zorunda kaldığım hadisedir.
eski kız arkadaşımın evindeki iki psikopat kediden birinin kafayı takması sonucu karşılaştığım durum. ne acıdır ki kızışma dönemindeki bu kedi neremi kediye benzettiyse, gece uyandığımda bir yanımda kız arkadaşım, diğer yanımda dişi bir kediyle uyanmama neden oluyordu. bir de insan gibi horluyor bu meret. ben de kızdan kıllanıyorum arkadaş bu ne biçim horlamadır, eskiden erkek miydi bu diye.
kedisi olanların sıklıkla yaşadığı keyifli durum.
bir uyanırsın ki sanki minderinde yatıyormuş gibi güzelce yerleşmiştir. bazen yüzünde bir kaşıntı olur bakarsın bunun bıyıkları. işi ilerletip boylu boyunca uzanmıştır sefa düşkünü şey. bir anda burun buruna yatarken bulur insan kendini. kızamazsın kızılmaz da zaten. senin uyandığını görünce bir iki mıkırdanır. bakar ki kovan eden yok; uyku mahmuru canım benim diyerek başını okşayıp gülümsüyorsun. teşekkür edercesine, bende seni seviyorum der gibi ellerini yalar, boynunu kaldırır gıdımdan da okşa beni diye. ardından kaldığı yerden seninle birlikte derin uykusuna devam eder.
neredeyse gece uyanınca dizde uyuyan köpek görmek kadar zevkli ve huzur verici bir durumdur.
(bkz: bir kedi gördüm sanki)
eğer evde kedi beslemiyorsanız tırsmanıza sebep olacak durumdur. uyku sarhoşu. *