bugün

soğuğu ilk hissettiğiniz anda aslında her yanı kas olan diyaframınızın müthiş kasılmasından dolayı 1dk civarı anlayamadığınız bir nefes problemi yaşarsınız.uzun süre zinde kalmanıza yardımcı olacak bir hareket. en az 20 saat sizi ayakta tutabilir.içinizde bir hareket vardır engelleyemezsiniz.duştan sonra sözlüğe girip başlık açmanıza neden olur.denenmesi gereken bir harekettir.

not:duşta gülben ergenin; beni alsalar ipe koysalar,dertlerimi sayfa sayfa savurdum vb. gibi şarkılar söylememek gerekir.
sıcak havada iyi gelen ender şeylerden biridir.
Ama Gece iyi Gelirmi Bilmiyorum.
o şekilde uyundugunda hava akımında maruz kaldıysanız sabah ateşler içinde uyanmanıza sebep olabilecek bir eylemdir.
antalyada her gece yapılandır. *
duştan çıkıp buram buram terlemenizi engeller. soguk degilde ılık bi su tercih edilmelidir. zira yazın grip olmak hiç çekilmez.
(bkz: zatürre olmak)
insanı anca kendine getiren eylem.
az önce bulunduğum eylem. bu sıcaklarda ilaç gibi geliyo ilaç.
sık tekrarlanırsa yapana a.ı götü dağıttıracak eylem. yaşlanınca çok çektirecektir.
duş bittikten sonra gene hiç birşey değişmeyecek olan olaydır.maksimum 10 dakika.
Kendinize gelmenizi sağlar.
silkelen ve kendine gel komutunun uygulamasıdır.
yazın sıcağında yatınca uykumuzu rahat almamıza, terlemememize yarayan yöntem. işe yarar, rahat uyku çektirir
Yaz sıcağında ilk defa üşümeye başlarsanız sonbaharın yaklaştığını anlarsınız.
çocukken ateşimiz çıkınca havale geçirmeyelim diye bir çoğumuzun annesinin yaşattığı işkencedir. akabinde sirkeli suya batırılmış bez kaçınılmazdır.

sırf bu anılarım yüzünden değil soğuk ılık suyla bile yıkanamıyorum resmen psikolojm bozulmuş.
garip rüyalar görmeye neden olan eylemdir.