bugün

Burdakine sarılmak şöyle dursun sevsen tırmalıyor.
hayvansever kişi eylemidir. evet.
iç-dış parazit aşısı olmayan bir canlıya sarılmaktır açık ve net.
Yapamıyorum. Sevemiyorum. Onu yaparsam alıp eve goturmem gerekiyormuş gibi geliyor. Umut vermiş gibi hissedeceğim. Çoğu kötü olan insan nesline alıştıracakmışım gibi geliyor.
Yemek veririm ama...

Burada bir kedi var bim'in önünde. Sarı bir kedi yavru denilecek kadar küçük. Geçen tosun gibi 3 erkek çocuğu ellerinde golden cinsi köpek ile geçiyorlar kaldırımdan. Bir tanesi önden koştu kediye tekme atıyor hafif hafif ." Neden vuruyorsun? " dedim."abla köpek geçecek saldırıyor da " dedi. Orası kedinin evi.
Ev dediğim kaldırıma minik ağaçlar dikiyorlar ya minik dikdörtgen bir çukur kazıp orada yaşıyor minnak. " yoldan geçin o zaman sizde" dedim. Bunu çok sakince söyledim. Bu yüzden tesir etmedi. Yinede ordan geçtiler. Köpek kediye saldırmak istedi , kedi korkup kabardı ve tıslamaya başladı. Sonra eşim çıktı firindan bir bağırdı bunlar vınn!

Zevk alıyorlar biliyor musunuz? Bunu yapmaktan bile zevk alan canlı yaşam formları var ve ben sevemiyorum kedileri.
O gecelik yemek ve su veririm fakat gerisine karışmam.
Hayatta kalmayı bir şekilde kendi başına başarmalı.
Geçenlerde yaptım bunu.. saat 00.30 civarıydı. Yanımdan 3 kişilik bekçi geçiyordu bir an da bana yaklaşıp kimlik sordular. 10 dakika sonra da kedi peşimden gelirken polisler garip garip baktılar. Diyeceğim o ki, yaptığınızın bu topraklarda anormal bir davranış olduğunun bilincinde olmanız.
Gece gunduz farketmez, gordugum kedilere genelde sarilirim.