1. 1.
  gecenin bi vakti, a noktasından b noktasına gitmek zorundasınızdır. ancak arada geçmeniz gereken bir mezarlık vardır. başka bir yol da, çareniz de yoktur.

  ancak aklınıza kötü düşünceler getirmezseniz hiç bir şeyin olmayacağı bir yürüyüştür.

  korkuyu yaratan kendimiz olduğuna göre tırs tırs, iki buçuk iki buçuk olmanın, ılık ılık atmanın bi manası yoktur.
  3 ... metalt
 2. 2.
  Sadece, hayali bir varlığa tapanların başka hayali varlıklardan korkması ile sonuçlanabilecek yürüme eylemidir.
  -4 ... heavensent
 3. 3.
  inkar ettiği ile er geç karşılaşacağını bilen kişinin yaşadığı korkudur.

  ibrettir almak isteyene.
  2 -1 ... jetonlutelefon
 4. 4.
  ölülerden değil canlılardan korkmak gerekir ve bu yüzden mezarlıktan korkmak manasızdır. ölüleri mezarlığa sürgün etmek, onlardan uzaklaşmak, gerçeklerden kaçmaktır. korkmayın ziyaret edin. yoksa yalanmı yansımalar? ne bir ses duyarsınız nede acı çığlık. varsada içinizdeki nefis kavgasıdır. gece mezarlıkta yalnız yürümek iç sese kulak vermektir.
  2 ... taweret
 5. 5.
  (bkz: ölüler konuşmaz)
  bir cok insanin mezarliklardan korkmasindan ve o bölgeye gitmemesinden kaynaklanan bir güvenlik söz konusudur, haci korkmadan yürü gez.

  bununla ilgili bir rivayet: iki arkadas karli bir havada iddiaya girer, iddia konusu; mezarliga gidip, herhangi bir mezarin yanina kazik cakmak. * vakit gece, adam eline kazigi alip mezarliga dogru giderken, diger adam evine uyumaya gider. * mezarliga gelen adam kazigi cakmaya baslar, kazigi caktiktan sonra arkadasinin yanina gitmek icin hareketlenir ve aniden yere yigilir. sabah olur, diger adam, arkadasini arar ve bulamaz, son olarak mezarliga bakar * ve arkadasini mezarin üzerinde ölmüs oldugunu görür. yanina yaklasinca, arkadasinin kazigi paltosunun uc kismindan caktigini görür * garibim korkudan kriz gecirip ölmüs, muhtemelen onu bir ölünün yakaladigindan korkmustur.

  edit: neden mi karli hava, olm kahramanlardan biri palto giyinmeli. * * *
  1 ... aufwiedersehen
 6. 6.
  fatiha okumak için fırsattır.
  1 -1 ... brell
 7. 7.
  ölüleri uyandırmamak için adeta parmak uçlarında bale yapmayı ve ölü gibi sessiz olmayı gerektirir. ölümü yaşatır bir süreliğine. *
  1 ... bleedingmoon
 8. 8.
  mümkün olmayan eylemdir.

  siz vesvese ve şizofren yanınız üçlü olarak mükemmel şekilde yürüyeceksiniz. tabi dış mihrak şeytan dürtmesini saymıyorum bile.
  2 ... redwiner
 9. 9.
  gece mezarlık kenarında yalnız bisiklet sürüp karşıdan altsız * birini görmekten daha az korkutucu olandır.
  1 ... ogretmen est
 10. 10.
  fazla dikkat çekmeniz durumunda uyandıracağınız varlık cin veya ruh değil de, orayı mesken tutmuş tinerci, teypçi ya da şarapçı olacağından her halükarda tehlikeli harekettir.

  "insanın ölüsünden değil, dirisinden korkmak gerekir." lafı böyle anlarda hatırlanmalıdır.
  2 ... preston