bugün

Sanıyorum bende var, doktora gitsem ile olacak, akşam olmaya yakın baktığım hiçbir yeri netleyemiyorum. 3 metre dahi olsa.

(bkz: meslek hastalığı)
şuan çıkmakta olduğum hatunun hastalığı. gece 12'den sonra mala bağlıyor ama çok şeker.
her hastalığım gibi bunun da teşhisini ben koydum. körümben. (bkz: tavuk karası)
özellikle şehir ışıklarından da uzak , göktaşsız gecelerde , doğada yaşadığım durumdur , ama sayesinde atmosferik bilek* metal hayal gücüm gelişmişitir. gelsindir severim onu da. geceye kör olmak da ayrı bi tatlılık aşk mıdır nedir.
sadece bir kere olan bir şey. daha henüz uyumamışken gözler kapalı vaziyetteyken bir ilham gelir gözler açılır. açıldığında tek gözün görmediği anlaşılır. kör oldum deyip koşa koşa ışık açılır. ışığın açılmasıyla her şey normaldir. tekrar ışık kapatılınca hasss denilir. biraz ovuşturduktan sonra geçmişti ama.
Havuç yiyin *
Tek gözümde olan hastalık mı nedir noksanlık mı nedir neyse işte.
Gece loş ışıkta gözlerimizin görmesi gereken yerleri seçemez.
Benim tek gözümde olduğu için çok rahatsız oluyorum aslında şanslıyım ama şöyle oluyor. Gece bir gözüm görüyor öbürü görmüyor hemde açık vaziyette. Beynim bi türlü kabul edemiyor. Hem gözüm açık hemde görmüyor. Bende gece bir gözümü kapatarak dolaşırım. En azından kapalı ki görmüyor diyorum. Birde ikiside ortak noktada buluşunca gözlerin öbür gözümde sanki az görüyormuş gibi oluyor o yüzden kapatıyorum. Cidden tek gözünde olan var mı bilemiyorum. iki gözümde olsa düşünemiyorum olmayan anlayamaz ama gerçekten dışarıdan içeriye yansıyan ışıkları dahi göremezsiniz. Belli bir parlaklıktan sonrasını algılayamazsınız. Sanırım tedaviside yok.
nyctalopy
(bkz: tavuk karası)