bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  genellikle herkesin başına gelen bir olaydır. aynı evde yaşayan kişilerin uyku esnasındaki yüz ifadelerinden, sayıklamalarından ve fiziksel tepkilerinden* ne gördüklerini anlamak mümkündür. aynı evde 3 erkek yaşanıyor ve bu erkeklerden herhangi birisi gece rüyasında ne gördüğünü hatırlamıyorsa, bunun üzerine bir de sabah ereksiyonu yaşamışsa ne gördüğü de çok mühim değildir. zira ateşelerle dolu bir kabus gören kişi ereksiyon olamaz.
  1 ... dark jedi in da house
 2. 2.
  Rüya görülen alemde, dünyaya göre zamanın daha hızlı akmasından kaynaklı bir olay.
  ... unjustness
 3. 3.
  Hepimizin ortak sorunudur. Aslında bir rüyanın sona erme aşaması uyanmamızla birlikte gerçekleşirse hatırlama oranımız, uyanmadan önce sona eren rüyalara oranla çok daha yüksek. Çünkü beyin, uzun süreli hafızaların oluşturulması esnasında uyanık olmak zorunda. Uyku anında ise bu durum tam tersi. Dolayısıyla bir rüyayı hatırlama oranımız, uyandığımız süreyle rüyayı gördüğümüz zamanın arasındaki süreyle doğru orantılı.

  Rüyaların hatırlanma oranı, içerdiği duygusal karamlar ve mantıksal tutarlılıklarla birlikte doğru orantılı şekilde artıyor. Yapılan araştırmalar, gerçek hayatta olma ihtimali zayıf durumlarla ilgili görülen rüyaların daha az hatırlandığı yönünde. En çok hatırladığımız rüya çeşitleri ise kabuslar. Bu tarz rüyalar beynin ve vücudun pasif durumdan kurtulmasını sağlar ve uyanmamıza sebep olur.
  ... emre s
kapat