bugün

gecenin ve adımların en çok yakıştığı şehir. hem yağmur hem kar hem ay ışığı ardışık bir şehir düşünüyorum. henüz ellerim cebimde değil. oraya yürüyorum. şehirler, bir sürü şehir var en çok nereyi istiyorsan bir gece orada ol.
ankara-çinçin.

yeminle cebinden uzanıp çükünü çalarlar.
o eller niye hep cepte amuha goyim?

yalnız olduğunuz sürece fark etmeyen şehirlerdir.
tercihen alaska olabilir.
sonu hep yalnızlıklara çıkan yolların şehridir.
o şehir karstır efendim kışın yarım metre karın üstünde yürümektir.
Ankara olabilir. Gece gece ulusa falan gitmeyin tabi de yanlışlıkla.
Giresun olabilir bence. Sahil kenarinda gece 1-2 den sonra , sessiz sakin...
istanbul ve Bursa dır.
Istanbul değildir. Sessiz sakin bir yer olmalı ki insan iyice hissetsin yalnızlığı.
Kirsehirdir efenim. Zira bu şehirde saat 1 den sonra çekirge ziriltisindan başka bisey duyamazsiniz sokakta.
Eskişehir ve Bursadır.
ankara. hatta kurtuluş, Kızılay arası ezbere bildiğim her yer.
batı yakası.
prag'da gece staromestské námestí meydanından ara sokaklara doğru yürünebilir. denendi, onaylandı.
izmir olması gereken şehir. kordonda, denizin kıyısından sessiz sedasız yürürsünüz, içiniz huzur dolar.
bordeaux'dur...
tatlı esinti eşliğinde takılacaksın.
oh mis.

bir de izmir var tabi.
bir istanbullu olarak türkiye hudutları içinde yaşamak istediğim yegane şehirdir kendisi.
aydın'dır.
kesinlikle bursadır. sahil kıyısında gecenin bir yarısı ellerin cebinde ya da yarinin elinde yürümek gibisi yoktur.
Lille dir. Hos bir katalan deneyimi icin hafif serin bir havada Barcelona plajinda yalinayak eller cepte yurunmelidir. Mumkunse yaninizda kibar bir akdeniz guzeli olmali.
(bkz: bursa).
uşaktır. ister istemez o el o cebe girer.
(bkz: sofya)

ndk'tan alexander nevski'ye doğru ağır aksak adımlarla yürüyecek, içinden şiirler okuyacaksın vesselam.
wroclaw dır.

biricik erasmus şehrim benim.
ankara'dır. sokak lambaları altında, buz gibi havada, kar yağarken yürümektir.
(bkz: antalya)
güncel Önemli Başlıklar