1. .
    hanım siktir et çocukları canını kurtar diyenden daha hayırlıdır.
    ... uluyanardag
  2. .
    kişinin, ömür boyu vicdan azabı yüzünden huzur bulamayışının sebebi olacak eylemdir.
    ... creepy doll
  3. .
    bencilliktir. tek tek kaldıramasa bile çığlık atsa ve uyansa ev halkı diye düşünmesi gereken insandır.
    ... soil
  4. .
    yalnız geçirilecek bir geleceğe kaçmaktır.
    ... datatabani
  5. .
    bunu yapan bunu da yaptı
    (bkz: apartmanda yangın çıkınca dayakla uyandırılmak)
    tanım: kimseyi iplemeden depremde g*te topuk yaparak kaçma eylemidir.
    ... ruyaqibi
  6. .
    gölcük depreminde istanbul dolaylarında görülmüştür. amca donla inmiş aşağı. sokaktan evdeki karısına bağırmakta, inerken benim pantolonu getir diye.
    1 ... nobetci baykus
  7. .
    insan canının ne kadar tatlı olduğunun göstergesidir. öyle ki canım dediklerin diğer odalarda -annen, baban, kardeşin, hanımın, kocan, çocuğun vs.- uyurken canının derdine düşmüş sen onları farketmezsin bile. resmi bir de ters çevirirsek yalnız. kimse de seni kaldırmadan kaçacaktır.
    ... jamal sellami
  8. .
    yapanın bir daha ömür boyu kafası önde yürümesine sebep olacak durum.
    ... tizzarget acquizzired
  9. .
    "mışıl mışıl uyuyordun. kıyamadım uyandırmaya" şeklinde savunulabilecek durum.
    ... ramospec
  10. .
    Bir gün hastayım. Boğazlarım ağrıdığından dolayı gece yarısı uyandım. Mekan Ankara. Kalktım ama hiç uyuyamıyorum kafam kazan gibi. Gittim misafir odasına perdeyi açıp koltuğa çıktım ve kafamı cama dayadım. Karşıdaki çöp konteyner larının içinde kediler ziyafet yapıyordu. Birden kediler kaçıştı. Cam bir titremeye başladı ama ne titreme. Hayatımda ilk defa şahit oluyordum. Deprem oluyor diye bağırdım kaçtım dışarı. Ne annemi ne babamı uyandırdır. Ve o deprem büyük depremlerden biriydi. Küçük olduğumdan çok etkilenmiştim. O olaydan sonra toparlanmam baya bir zaman aldı. *
    ... hamsitadindavatoz