bugün

supernatural'ın ilk bölümlerini izledikten sonra,

bakmamayı tercih etmek daha mantıklı.
çok uzun bakarsanız çıldırmanıza sebep olur. *
"Beyniniz belli bir süre baktığınız için dikkatinizi dağıtmaya çalışacaktır ve bundan mütevellit siz de aynada olur olmadık şeyler görebilirsiniz" şeklinde söylenen bilgiler var ancak Denemeye cesaret edemedim; sonrasında uyuyamam diye, hem ne göreceğim de belli değil. Herkesten daha anormal şeyler görebilirim. Deneyen olursa deneyimlerini anlatsın, çok güzel olur.
bilgisayar ışığında ayna yüze tutulur. bi müddet bakıştıktan sonra burun delikleri oynatılır, sonra aynı anda kulaklar oynatılmaya çalışılır, ve bi daha kimsenin yanında böyle hareketler yapmamaya karar verilir.
666 defa ben götoğlanım deyince göt oluyomuşsunuz.
3 kere üst üste şeker adam * demediğiniz sürece sorun yoktur. *
şimdi karanlıkta aynaya baktım. 13 kere i believe bloody marie dedim, tık yok. Sonra garantiye alayım, belki telaffuzum bozuktur diyerek ingiliz aksanıyla söyledim, yine tık yok. Amerikan aksanı da işe yaramadı. Fatih terim' e hiç girmedim zaten. Sonra belki türkçe biliyordur diye kanlı marie' ye inanırım dedim 13 kere. Yine tık yok. Sonra sinirlenip aynayı pıçakladım!

Tanım: adrenalin salgılatır.
denildiği gibi uzun süre bakmak, iyi olmayan şeylere sebep verebilir. akan suya uzun süre bakmak da aynı sonucu verir.
13 defa gerizekalı deyince gerizekalı oluyormuşsunuz.
gece karanlıkta aynaya bakarak 13 kere 'ı believe bloody mary' derseniz bloody mary aynadan çıkıp öldürüyormuş. öyle bir efsane varmış.
Bazen gece aynaya baktığımda kendi yansımamdan korkuğum oluyor benim. Şu karikatürdeki gibi bir dueum var
görsel
Üç harfli musallatı ile sonuçlanabilecek tehlikeli eylemdir.
Aynalar cinlerin geçiş kapısıdır.
Evinde kedi köpek besleyenler iyi bilir. Bazen hayvan aynanın karşısında tuhaf haraketler yapar. Çünkü hayvanlar da biz insanlardaki gibi göz perdesi yoktur.
Ve bizlerin göremediği bir şeyi aynada gördüklerinden dolayı ilginç davranışlar sergilerler.
Bu yüzden Osmanlı döneminde, gece uyurken yatak odasındaki aynaların üstü siyah bir örtü ile kapatılırdı.
Eskiler bunu biliyordu...
yalnız yaşıyorsanız ve zemin katta kalıyorsanız, dışardan korkutucu bir ses geldiğinde ışıkları yakıp kendine bakmaktır, biraz güç almak umuduyla, an itibariyle yaşadım da.
Sakıncalı eylemdir. Eski bir Kızılderili inanışına göre eğer geceleri aynaya bakarsak göt veren Oluruz. *
Asla yapamadığım şey. Yukarıdaki şahsın da söylediği gibi bir korku oluştuğu için katiyen bakamıyorum/bakmıyorum..
güncel Önemli Başlıklar