1. 26.
  Panik yaratan ve bismillah çektiren zildir.
  Kapıya kadar parmak uçlarında yürüyüp delikten bakarsınız.
  ... gina carano
 2. 25.
  Sokağa çıkma yasağı varken korkutur. Evet.
  2 ... oytunkaran
 3. 24.
  Şüphesiz aşure falan gelmiştir komşudan açın kapıyı derim.
  2 ... napacukk
 4. 23.
  normal saat de çalan kapı zili kadar normaldir, kişi için. zaten o saat te zil çalıyorsa yüksek ihtimal kapıda ki hatun kişisidir, ya tektir, ya da yanında en az 2 hatun vardır. sevinilesi durumdur. koşarak kapı açılır. ek olarak o saat te haber vermeden zil çalıyorsa hatun kişi ya da er kişi samimidir evin sahibiyle, haber vermesine gerek yoktur.
  ... odegildenedenbenimkidegil
 5. 22.
  bekar evi ya da öğrenci evinde yaşıyorsanız normal karşılanabilecek bir hededir. dallama ev arkadaşlarından biri anahtarını evde unutmuştur ya da o kadar sarhoştur ki kapıyı açmaya üşenip zili çalmıştır. örnekler çoğaltılabilir.
  ... zeki yaratik
 6. 21.
  büyük ihtimalle acil bir durumdan ötürü çalmıştır.*
  ... ethemandac
 7. 20.
  - aman be cinderella, yine anahtarlarını almadın di mi?
  2 ... guzunamca
 8. 19.
  beni uykumdan uyandırmışsa ve mantıklı bir sebebi yoksa uyandıranın vay haline derim..
  ... kubrickology
 9. 18.
  eğer aile bireylerinden ve o evde yaşayanlardan birinin gelmesi beklenmiyorsa veya "şu şu gece 12 gibi sizin evin oradan geçerken bir şey bırakacak, sakın uyumayın haaa" şeklinde bir haber gelmemişse, zil çaldığı anda "hayırdır inşallah" söylemleriyle ayağa kalkıldığı, kapıya temkinli yaklaşıldığı, açmadan evvel "kimo" şekline seslenildiği, eğer kapı aşağıdan çalınmışsa otomata basmadan evvel balkona veya pencereye çıkıp "kim ooooo?" diye bağırıldığı, tanıdık ise kapının açıldığı, tanımadık ise "kime baktın kardeşim", "hayırdır ne istediniz" şeklinde soruların sorulduğu durumdur...
  ... alikula
 10. 17.
  ilk önce kapıyı çalan kişiyi iyice dinleyip bir olay değerlendirmesi yapmak gerekir. daha sonra karşıdaki kişinin cüssesine göre olaylar gelişir; ya he tamam deyip kapı kapatılır yada apartman kısa süreli şiddet içeren seslere maruz kalır. onlarda sizin gibi uykularından olurlar. (bkz: bok yoluna gitti niyazi)
  1 ... coskun373