1. 1.
  eskilerden duyduklarımıza göre güç bela geçinilebilen, itibarı düşük, kollarında kolçakla çalışılan bir meslek imiş memurluk eskiden, böylelerine kız bilem verilmezmiş nasıl geçindirecek diye; heyhat gelin görün şimdilerde memurluk adeta bir rüya meslek, kim kaybetmiş de biz bulalım, ele geçmesi güç mü güç bir meslek olmuş, adeta gençlerin rüyasını süslüyor meşhur ve kadim 657 ye tabii olmak, bir dizi mektep ve medreseleri bitiriyorsun hem de başarılarla sonra kpss denen sınavdan yüksek notlar alıyorsun sonra boşluk olcak kadro açılacak şanslıysan veya tanıdığın varsa işte memur olursun, ölme eşğ. ölme, ne zor bir iş ve hayal, son söz; memur olanların darısı tüm memur olmak isteyenlerin başına.
  2 -3 ... tidy
 2. 2.
  tarih tekerrürden ibarettir.
  -1 ... duygusalwampir
 3. 3.
  çoğumuzun baban ne iş yapıyor sorusuna verdiği cevap.
  ... yudmudtr
 4. 4.
  zaman ne çok şeyi değiştiriyor, demek ki;şartlar değiştiği zaman çok şey de değişebiliyor, günümüzde artık ekmek arslanın midesinde olduğu için, artık memurluk daha popüler bir iş haline gelmiştir.
  ... tidy
 5. 5.
  hem maaşlarına yılda 2 kez zam yapıldığından, hem de emekli olana kadar rahatlıkla yapılabilecek bir iş olduğundan dolayı son yıllarda itibarı artmış meslek.
  ... downtoearth