1. 1.
    başlığın tam hali, "ingiltere de çok geç tarih verildi ameliyat için çocuğumu türkiye ye götürdüm" şeklindedir, ingiliz fanı kardeşlerim.

tanım: ingiltere' de sağlık sisteminin ciddi tıkanıklıklar yaşadığını iddia eden haber.

kuzey irlanda da yaşayan megan ve ailesi , ameliyat için en erken 1 yıl sonraya gün verilince nasıl türkiye'ye gelip ameliyat olduğunu bbc'ye anlatmış dostlar.

tabi megan ve ailesinin akepeli olma ihtimali de var. bu asparagas haber için kim bilir kaç paket makarna, kaç ton kömür aldı bu aile.

başka bir izahı olamaz bu durumun. mesela geçenlerde fıtık ameliyatı olmak için bir devlet hastanesine başvurdum, 2023'e gün verdiler.

düşünebiliyor musunuz? 2023 ya. ama ingiltere'de ameliyat olmak istesem hemen o gün olabilirdim, eminim.

o yüzden bu haber bana inandırıcı gelmedi.

ingilizleri bile kafa kola almış tayyip, ah ulan tayyip ah. bende ameliyat olmak için hemen, yarın ingiltereye gideceğim, aynı gün ameliyat olduktan sonra da, trt'ye gidip ingiltere'de nasıl hemen o gün ameliyat olduğumu anlatacağım.

umarım kraliçe'de bana makarna ve kömür yardımı yapar. evet.

http://www.star.com.tr/ya...edavi-oldu-haber-1328843/
    8 -13 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    Türkiye'nin neresiymiş Söyleyin bizde gidelim.
    5 -2 ... izmir ne taraf
  3. 3.
    tayyip ingilizlere makarna dağıtmış. yer mi bunu mustafa kemal'in askerleri?
    4 -5 ... bim kamyoncusu
  4. 4.
    la sığır akabe her şeyin olduğu gibi

sağlık sisteminin de içine sıçtı.

hastahaneleri ticarethaneye döndürdü,

adam hastaneye sağım ağrıyor, solum ağrıyor diye gidiyor

kasap herif hemen yatta kesem bişeyin kalmaz diyor

amerika da kurul kararı olmadan

cerrahi müdahale şart raporu çıkmadan

kimseyi kesemezler.

kasapla doktor arasındaki farkı bilmek lazım.

geç tarih verildi ameliyat için türkiye ye geldik
    7 -6 ... timur cengiz hulagu
  5. 5.
    Türkiye sağlık sistemi kah avrupa kah dünya ülkeleri arasında sayılı başarılı sistemlerden biridir. Aksayan yönleri yok mu?

Var. Ama yinede iyi bir noktadayız. Özellikle hekimlerimiz gerçekten iyiler. En büyük eksiğimiz ise önleyici tıp konusunda yetersiz kalmamiz diyebiliriz. Lakin o da kapatılmayacak bir eksiklik değil.
    8 -1 ... konglamere lenf nodu
  6. 6.
    türkiyede ameliyat avrupa ve amerikadan daha ucuzdur.

onçun abd ve avrupanın orta sınıfı geneliklle ameliyat için avrupa standartları ile iş yapan ülkeleri tercih ederler.

türkiyenin bu konuda önü çok açıktır ve sağlık turizmi oldukça iyi durumdadır.

zaten atamız ne demiş "beni türk hekimlerine emanet edininiz."
    5 ... kifayetsiz kelimeler
  7. 7.
    para var gelirler, adamların fukarası bile ameliyat için ailecek ülke değiştirecek paraya sahip. demek ki daha da çok paraları olsa devlet değil özel sağlık hizmeti alırlardı...

türkiye cerrahi olarak başarılı bir konumda, bu da tercih sebebi olabilir.

ama burdan aman avrupa bizi kıskanıyor geyiğine hiç girmeyelim devlet hastaneleri hala mr için
    1 ay sıra bekletiyor, bizde de ameliyat için aylarca bekleyen hasta vardır...
    1 -1 ... hayis zayeb
  8. 8.
    Lan bi siktirin gidin bana lenfoma tanısı konulmuştu kesin sonuç için biyopsi yapılması gerekiyordu tam 4 ay biyopsi için 4 5 hastane gezdik sonunda biyopsi oldukda temiz çıktı.
    https://www.google.com.tr...-randevu-alamadi-26082619
    3 -2 ... shizi
  9. 9.
    Çocuklarımı Ayrı Ayrı devlet hastanesine götürüp, Ayrı ayrı muayne ücreti verip ve ayrı ayrı ilaç parasını ödememe rağmen sonuçta yine Özel doktora yüklü miktirda para bayılıp çocuklarımı iyileştirdim.

Sağlık sistemimiz süper diyenler ya bu ülkede yaşamıyor yada ağır yandaş son olarak suriyeli olma ihtimali var.
    2 -1 ... izmir ne taraf
  10. 10.
    Haberi iyi okuyun. Mesele para meselesi. Yoksul her yerde yoksul. Aile yardım kampanyası ile toplayabildiği parayla aynı operasyonu yapacak ülkeyi aramış ve tr' yi bulmuş.

Tr' deki hastane ucuz fiyatla yapmış ameliyatı. Ama paraları yetmediği için nekahat bitmeden aile ülkesine geri dönmüş.

Not: kanser ilaçlarına bir bakın. Kritik ameliyatlar için verilen tarihlere bir bakın. Sonra goygoy yapın.
    3 ... eratosthenes