bugün

Neyseki boyle bir yetimiz yok. Cunku insaniz ve pismanliklar bizim icin. Degistirmek istedigimiz cok sey olabiliyor gecmise dair. Bunu bende cok dusunmustum sonra “kelebek etkisi” filmini izledim bir öneri ile. Ve dedimki gercekten hersey olmasi gerektigi gibi ilerliyor bazen,biz onu yanlis olarak goruyoruz belkide. Ama baska bir secenek belkide bizi gelecekte ipe goturmus oluyor. Bilemiyoruz. Ek bilgi ; yinede bazi seyleri degistirip sansimizi denemek isterdik. Bundan eminim.
aksiyona gerek yok pişmanlıklarımla, hatalarımla mutluyum. yine olsa yine yaprdım. net.
Domino taşları yığını gibidir hayat. Siz bir bölümü değiştirmek isterken, zincirleme miş'li taşlar bozulur boydan boya.

'Geçmişi değiştiremezsin ama gelecek henüz elinin altındadır.'
Bazı düşünürlere göre geri döndüğünüzde hiçbir şeyi değiştirmeyecek harekettir. Zira sizin yaşadığınız asıl zaman olgusu zaten yaşanmış ve işlenmiştir. Gittiğiniz vakitte değiştirdiğiniz olaylar farklı bir zaman boyutundaki sizin asıl dünyanızla hiçbir bağı bulunmayan mekanı değiştirecektir. Zira zamanda döndüğünüz yerlerde sizin o vakitte yaşayan cisminiz bir yere gitmeyecek ve yaşamaya devam edecektir.

Biraz derin düşüncelere dalınca insana mantıklı gelen de buymuş gibi geliyor.
Kısır döngüye sokar. Örneğin sen bugün fakirsin. Geçmişe gittin, kendi kendine bir şekilde zengin edecek tiyolar verdin. Gittiğin tarihe kadar yaşadığında sen artık farklı birisin, zenginsin. E o zaman geçmişe giden fakir adam nereden çıktı gibi.