bugün

önümüzdeki hafta yapmayı planladığım eylem.

şöyle bi şeye ihtiyacım varmı acaba:

görsel

varsa söyleyin çıkmadan alayım yanıma.
halen beklediğim tavsiyelerdir, en iyi otobüs firması hangisidir, gezilecek görülecek yerleri varmıdır, "bak hacı şuraya gitmeyeni dövüyorlar" dediğiniz bir yer varmıdır.

ve en önemlisi "sen sen ol şuraya gitme" dediğiniz yerler varmıdır.
Çok sarımsak tüketiyorlar, dayanabilmelisiniz.
Gitmeyin.
Gitmeyin aklınız varsa.
Antep baklavası yemeden dönmeyin.
Yaş antep fıstığı alıp eş, dosta hediye edebilirsiniz.
öyle bir şeye ihtiyacın yok. gitmemen gereken yerler sırasıyla;
cinderesi, karşıyaka, yukarıbayır, cumhuriyet, 60. yıl, hoşgör.
buralar haricinde her yeri gezebilirsin.
otobüs firması olarak 'seç' iyidir.
yardıma ihtiyacın olursa ulaşabilirsin.
edit: kelebekte beyran iç demişler ama içme. allahın gücüne gitmesin bi boka benzemiyor.
onun yerine şahin ustaya gitmen daha iyidir. tamam eskiden kelebeğin adı vardı iyi yapıyorlardı ama bozdular.
edit 2: kadınsan gece sokağa çıkma demiş. kahkaha attım. erkekten çok kadın var sokakta.
Karşıyaka kısmına gitme işin yok Koçak ta baklava ye erçelebi de künefe çulcuoğlu nda kebap metanet te beyran iç bey mahallesini gez.
Yapmacık dolu dolu anadolu programlarına son. Bu başlıkta görüşlerimi bildirecegim.

-ilk olarak gayet sıcak ve yardımsever insanlara sahip bir şehir. Her köşesinde ilginç heykellere rastlayabilirsiniz yunan kültürü ne alaka gazianteple cozemesemde yunanlıların tanrı heykellerine kabartmalarina benzer seylere rastlamanız mümkün.

- dolmuşlarla binerken dikkat edin, balata balata olalı böyle eziyet görmemiştir.duraklarda araçların içinde belirgin derece yanik balata kokusu rahatsız edip kusmaniza sebep olabilir.

- her şehirde olduğu gibi, sokak başlarına tünemiş Serengeti apaçilerini görmeniz mümkün.

- adanadan gecerken, bir şeyin farkına vardım. Adana esnafı ilginç bir şekilde kunduranin topuğuna basmayı çok seviyor, gayet güzel spor giyinmiş delikanlılarin bile ayağına bakıyorsunuz topuğuna basılmış bir kundura. Normal karşılayan sasirmayin, fazla dikkatli bakmayın aşırı derece agresif ve kavgacilar.

- tahmis kahvesi diye tarihi bi yer var, ben AC olduğum için icemedim ama siz bir kahve için.

- son olarak bugün mülteci destek merkezinin önünde polisle Suriyeli kadınlar arasında kısa bir arbede yaşandı, suriyenin içler açısı durumuna bir kez daha yakından şahit olduk. Siz siz olun ülkemizi sevin.