1. 1.
  kimya,inşaat,makina,bilgisayar,elektrik-elektronik,endüstri mühendisliği ve mimarlık ile şehir bölge planlama bölümlerini bünyesinde bulunduran. maltepe semtinde ana kampüsten uzak küçük bir bahçesi bir voleybol iki basketbol sahası olan 2006 dan buyana wireless internet hizmetini öğrencilerine armağan etmiş pembe ilk başta insana çok karmaşık gelen bir binaya sahip fakülte.*swh~ ~
  ... deeplydisturbed
 2. 2.
  (bkz: gümmf)
  ... deeplydisturbed
 3. 3.
  bahçesinde 7/24 kazı çalışmaları yapılan, endüstri mühendisliği okuyan öğrencilerinin genellikle zayıf ancak gelişmiş bacak kaslarına sahip olduğu fakülte. çık çık bitmek bilmeyen ve jilet gibi merdivenlere sahip. geçen sene konulan çay-kahve makinası eğitim öğretimime burda devam etme kararımda aslan payına sahip.
  2 ... dünyayı kurtaran adam
 4. 4.
  yeri itibariyle ana kampüsden ayrı olması mühendis adayı öğrenci için son derece önemlidir.zira 2 yıldır bulunmama rağmen genel olarak diğer fakültede görülen baskının hiçbiriyle karşılaşmadım daha.her türlü kopuk(en metalcisinden en kaşarına)rahatlıkla ortalarda dolaşabilmektedir.hatta abartıp birbirinin üzerine çıkıp katlarda sevişen sevgililerde sıklıkla görülmektedir.
  ... red devil
 5. 5.
  her bir kız öğrenci başına 25 erkek öğrenci düşen fakültedir.
  ... ziver
 6. 6.
  kimya bölümünde kız başına düşen erkek oranının 1 in altında olduğu,endüstride ise oranın 1 e eşit olduğu üniversite.buna karşın diğer bölümlerde bahsedilen oranlar doğrudur.
  ... red devil
 7. 7.
  öğrencisine zorla fotosentez yaptıran okul. "ulan ne hayallerim vardı benim, kırlara uzanıp, gitar çalıp, kızlarla şarkı sölicektim" dediğiniz zaman arkadaşınızın tepkisi genellikle "naaaaaah!" olur.
  ... emresan87
 8. 8.
  Hazırlık binasıyla yan yana olması sebebiyle, genellikle ingilizce Öğretmeni olmaya aday kızların çıtır mühendisler kapma cabasıyla nadiren de olsa kantininde takıldıkları fakülte.
  ... portobello cadisi