--spoiler--
mareşal, birçok ülkenin kara ve hava kuvvetlerinde en yüksek olan askerî rütbe. nato kodu of-10'dur. deniz kuvvetlerindeki karşılığı büyükamiral.bu rütbe en yüksek askeri rütbe olmakla beraber diğer rütbelerden önemli bir farkı süre ile kazanılamamasıdır.bu rütbe savaşta üstün yararlılıkları görülen ve en az orgeneral ya da oramiral rütbesine sahip subaylara t.b.m.m. tarafından kanunla verilir.
--spoiler--

gerçi t.b.m.m. tayyepin elinde uğraşır gene yapar bu şeyi beklerim ondan...
küfrümü atıyorum atıyorum atttttım: (bkz: yok eben *mmı)
canımızın içinde yaşayan ulu bir hakandır...
atatürk mareşal olmadığı halde meclis tarafından mareşal ünvanı almıştır, aynı ünvan ulu önder recep tayyip erdoğan a da meclis tarafından rahatlıkla verilebilir.

meclis tarafından verilmese dahi, o bizim gönüllerimizde gerçek mareşaldir.
ortaya karışık rte sıfatı.
siyonist rejimin bitimiyle onu bitiren lider olarak kazanacağı ünvendır.
savaş çıksa ülkeden ilk kaçacak olan insanın gazi olamayacağını düşündüren, komik, bilinçsiz sıfatımsı. **
yularından milletin tuttuğu atın sırtında bile duramayarak mareşal, kantindeki yazarkasanın başında oturarak gazi olunduğunu sanan amın oğlu esteban zırvası.
dalga geçmeye çalışan çakma solcuların muhteşem esprisi.
adamlarda düşünme kapasitesi bu kadar. anca atatürk ü kopyala yapıştır , oradaki atatürkleri recep tayyip erdoğan olarak değiştir.

(bkz: yarılmak)
başlıklarıyla entryleriyle rant sağlamaya çalışan yazar başlığı.açtığı başlıkta konu olan kişiylede benzer özelliğidir rant sağlamak kendi ve çevresine lütfen yalnız bırakalım kampanya başlatalım sözlükte entry girmesin kimse bu yazarların başlıklarına zamanla kaybolcaklardır.
içi boş olduktan sonra, idi amin'e de ne methiyeler düzülmüş, ne ünvanlar verilmişti. oysa ki, ne gaziydi ne de mareşal. çünkü hiç savaşmamıştı. ama, çevresindeki çıkarcı yalakalar, onun egosunu tatmin ederlerken, arada kendi ceplerini dolduruyorlardı.
sikime sürmeyeceğim önerme.oğlu asker kaçağıydı lan çürük raporu almıştı.neyin kafasındasınız?
olabilir, çünkü oğluna çürük raporu alıp askere göndermemek bu ünvanları almaya engel teşkil etmez.
zamanında onbaşı adolf nasıl ki "führer" olup, alman ordularının başkumandanı olduysa, potamyalı recep'in de bir gün mutlaka kavuşacağı ünvandır.

koyunların mareşali...heil...
kurtuluş savaşına katılmayan ancak "gazi" ünvanı alan ismet inönü nün halinden daha gerçekçi olmuştur en azından.

adam savunma sanayisini güçlendirmeye çalışıyor bir nebze.

ecevit ve diğerleri ne yaptı veya yapabildi ?
Ulu mu ?
Önder mi ?
Gazi mi ?

(bkz: Bi siktir git)
Kemocanları çatır çatır çatlatan güzel ünvanlar bütünü... Akpartisizleşmeyin adam olun az. Ben kimseye akpartisizlik yapmıyorum siz de yapamazsınız, izin vermem!!

Sizi bu sözlüğe sokmam!!!
Paralı köpekler!!!
Hiç güleceğim yoktu ya. *
Hayatında hiçbir savaşa katılmamış, tek atraksiyonu sarayından 10000 adet korumayla dışarı çıkmak olan bir liderle benim başbuğumu bir tutmak açıkça andavallık. *
eksilk yazmışsınız tam şekli gazi mareşal ordinaryus profesör dermatolog recep tayyip erdoğan şeklindedir.
Biriciğimizin sıfatlarından sadece bir tanesidir.
Masabasinda oturulup Mareşal olunsaydı counter strike oynayan gençlerin hepsi Mareşal idi.
17- 25 Aralık kumpas operasyonunu da yazmalıydın.
Milleti facetime ile sokağa çağırıp ben de geliyorum deyip gelmemiştir.
beni güldürmekten öteye gidemeyen iddia.
(bkz: ben de bir çobanım)

Biz demedik lan, kendi dedi.
güncel Önemli Başlıklar