1. ?.
  Son rektör atamalarında, seçimlerde 5. YÖK listesinde ise 3. olmasına rağmen Gazi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Süleyman Büyükberber.
  Yeni rektörün seçim kampanyası için açtığı web sayfasındaki "Nasıl bir rektör isterdim" başlıklı yazısı, Gül'ün tercihini neye göre yaptığını da gözler önüne seriyor:

  "23. Rektör milli değerlere saygı duymalı ve kendi kurumunda da saygı duyulmasını mutlaka sağlamalıdır. Bilim insanı “bilimin dini milliyeti olmaz” söylemleriyle içinde bulunduğu devletin ve milletin ekmeğini yerken ona sövemez, bilim adına bile olsa onu incitemez. Akadeim ahlak uzmanlık alanında görüş açıklamaya izin verirken uzmanlığın bulunmadığı disiplinlerde görüş beyan etmeyi sınırlandırır. Tıp profesörünün siyasal bilimlerin kapsamına giren konuda görüş serdetmesi, ekonomistin tarih konusunda ahkamda bulunması gibi, pozitif hiçbir değeri olmayan dolaylı yada doğrudan milli değerlere saldırılara izin verilmemelidir. Devlet üniversitesi universal kurallar kadar devletin kurallarıyla da bağlıdır. Hümanizma adına bölücülüğe asla prim verilemez. Bilimin kuralları bellidir. Kanıta dayalı olmayan veya bilimin kanıt saymadığı belgelere, zayıf kanıtlara dayanan hiçbir bilgi, o konunun uzmanı olmayan fakat Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi sıfatı taşıyan kişilerce uluorta serdedilemez."

  koskoca profesörün rektörlük kampanyasında kullandığı şoven dile ve anlayışa bakın: "devletin ekmeğini yerken ona sövemez", "bilim adına bile onu incitemez", "bölücülüğe prim verilemez", "konunun uzmanı olmayanlar siyasi görüşlerini açıklayamaz".

  anlaşılan gazi üniversitesi zaten ülkücü faşizmin yataklığıyla malul geçmişine bu rektörle birlikte rahmet okutacak. zira bu kez hedefte yalnız solcu öğrenciler değil öğretim üyeleri de var.
  -4 ... anadol
 2. 1.
  Söyledikleriyle kendini belli etmiş, bir rektör. Allah akademisyenlerin ve özgürlükçü düşünen öğrencilerin yanında olsun.
  1 -1 ... suskun alfa