bugün

bir çeşit sanat. vakt-i zamanında bir adem oğlu bu manipülasyonlardan sergi açma hayaliyle yanıp tutuşuyordu. daha sonra iş güce daldı unuttu....
deliliğin başlangıçlarından biri olarak kabul edilir ama ne vardır canım çok zevklidir eğlenmek delilikmidir. *
resim yapmaktan anlamayan ve (bkz: bir adam vardı canı sıkılan) insanlar işi; iyi resim yapan fotoğrafa sakal ve bıyık değil; bıyık ve sakala fotoğraf yapar.
(bkz: image maker)
boş zaman etkinliğidir. fakat kendisi şu canın hiçbir şey yapmak istemediği kalitesiz boş zamanlarda gerçekleştirilir. güzel de bir ben yapılır sağ yanağa, kaşlar da kalınlaştırıldı mı en cillop ablalar bile çakma ibrahim tatlıses'e döner valla.*
(bkz: türklere özgü davranışlar)
aylaklığın boyutlarını düşünmemize sebep olacak hadise.
can sıkıntısı belirtisidir, boş durmaktan iyidir.
güzel bir bayan mankeni ya da meşhur bir erkeği bayram'a benzetme eylemidir.
(bkz: ayıcı bayram)
(bkz: gırgıriye)
gazete ve dergilerde yer alan kadının, kuku ve poposunu delmek şeklinde de baş gösterebilen, komik olduğu sanılan, aslında hiç de öyle olmayan, boş insan aktivitesi.
özellikle gazetedeki "bayan" fotoğraflarına sakal bıyık çizilmesi gerçek bir sıkıntılı ruhun kalemden gazeteye akmasıdır.
bunun bir de erkekleri kirpik,kalın dudak ve uzun saçlarla kadına benzetme operasyonu vardır ki sonunda eserinize siz bile yarılabilirsiniz. kenan doğuluyu aysel gürel kıvamına getirmişliğim vardır. eğlencelidir.
boş zaman eğlencesi.
çocuk yaşta gerçekleştirilebilecek eylemdir. yetişkinken can sıkıntısından yapılabilir.
bir mankene top sakal yada fatih ürek 'e pala bıyık çizmek keyif vericidir
okuldaysanız ve etrafta gazete yoksa, ders kitaplarındaki resimlerinde nasibini aldığı, can sıkıntısını gidermeye yönelik aktivite.
kahvede ki gazatelere yapılan işkencelerden biri.
psikolojik bir rahatsızlık belirtisi.
fotoşop olayının çıkış noktasıdır.
bayanları erkek, erkekleri de bayan tipine benzeterek eğlenmeye çalışma yötemidir. oldukça eğlenceli sonuçlar verebilir, zamanında eğlence anlayışı sadece bilgisayar oyunlarından oluşmazken çocukluk dönemlerinde kullandığımız hayal dünyasını genişleten eylemdir.
saplanıdır.. arkadaşınız varsa acilen terk tavsiye edilir... belki de zor beğenmekten, "eah ben daha iyisini yaparım" demekten ileri gelmektedir...
eski sanatsal bir aktivite.
sorular kazıklaşıp can sıkmaya başladığında kalem bir müddet elde sallanır, evrilip çevrilir.
kafa, resimdeki ünlünün gülüşüne v.s takılmaya başlar
"bak sanki bana gülyo bu, demi! evet evet dur sen şimdi!" gibi.
sonra yavaştan yavaştan değişimin keyfine vara vara,
sakal, bıyık, çürük diş, şöle yanağa kocaman bi ben.
eskisi kadar olmasa da, accuk eğlenebilirsiniz bunda bir beis görmüyorum. tavuğun suyuna ekmek banarken de görmedim ben bu beis'i.
siyasilerin tamamını refah partili yapma eylemi. bilhassa süleyman demirel'i çok kez sakallayıp refah'a kazandırmak istesem de adamın mayasının bozukluğundan mıdır nedir bi türlü olmadı. o nasıl bir kafa öyle ya!
bir de bunların "geometrik olarak kapalı harflerin içini dolduran" tipleri vardır. bir ileri aşamasıdır. yaklaşmamak gerekir.
mevcut durumdan memnun olmayan kişinin değişim için önündeki gazeteden işe başlamasıdır. derinlemesine bir çözümleme yapma gereği yoktur. olay tamamen oturduğu yerden meşgale bulma çabasıdır.
dersi dinlemeyen öğrenci davranışı. bir de tırnak yiyenleri ve saçla oynayanları vardır bunların.
güncel Önemli Başlıklar