1. ?.
  spor gazetesi almak aklına gelmeyen, spor özellikle de futbol meraklısı kişinin yaptığı, günlük haber gazetelerinin ilk önce spor haberlerini okuması işi. sonra gazeteye alelacele bir göz gezdirilir ve gazete katlanarak kenara bırakılır.
  ... asiti kaçmış kola
 2. ?.
  (bkz: yemeğe tatlıyla başlamak)
  ... hendrix
 3. ?.
  "satmışım anasını bu dünyanın, bana futbol yeter" mantığının yaygın bir sonucu. tamam futbolu seviyoruz da bir bakmak lazım bu dünyada neler oluyor. en azından okumak babına kendimize bir şeyler kazandırmalıyız.
  ... crazyever
 4. ?.
  "iddaa tuttu mu yattı mı acep?" diyerek maçların akıbetini öğrenmek isteyen parasız insanın yaptığı harekettir. genelde babanın gazetesine otlakçılık yapılır. fakat bundan önce yapılan şey son sayfa güzelini iyice bir incelemek ondan alınan gazla skorları takip etmek olur.
  ... zuvvar
 5. 1.
  hayatını futbol üzerine kurmuş imsan.
  ... asuree
 6. 2.
  genelde erkek eylemidir.
  ... şenlik
 7. 3.
  spor gazetesi bile alsa yine en arkadan başlayacak kadar kendini spora kaptırmış bünye davranışı. muhtemelen bir takımın fanatik taraftarıdır. ancak o kadar merakla ve ilgiyle bekliyorsa takımının haberlerini neden bir gün önceki haberleri okur anlamak zordur tabi. gir ajanslara, fanatik nasıl olunur öğren.
  ... destination unknown
 8. 4.
  her zaman yaptıgım ve şiddetle tavsiye ettigim olaydır.
  ... dejavuist
 9. 5.
  gazeteyi tersten açan okurların yaptıkları aktivitedir .
  ... paraisorey