1. .
    şahsımı çok rahatsız eden, aşırı derecede göz yoran ayrıca da estetik yoksunu web tasarımcıların elinden çıkan işin kolayına kaçmanın sonucudur.(çoğu zaman birbirlerinin kopyasıdır örn. gazeteport'un newyorktimes'ın sitesine bayağı bir benzemesi)
    normal gazeteyi anlarım siyah ya da koyu bir renk tonunda gazete basmak oldukça maliyetli olabilir. ancak asp.net mi yapıyorsunuz php de mi bilmem ancak page1.background=color.black; yapmak çok zor olmasa gerek. gerçi bir ara cem uzan akp hükümetinin sindirme operasyonunda star gazetesini siyah fonda beyaz harflerle basmıştı ama bunun konumuzla pek alakası yok olsun yine de hatırlatmış olalım bazı unutulan icraatleri.
    neyse efendim ben rahatsızlığımı ileteyim belki yazım, bu basit tasarımlı siteleri yapan arkadaşlara rastgelir okurlar başlarını ellerinin arasına koyup düşünürler ve şöyle derler : "ulan koyu arkaplan rengini niye kullanmıyoruz, zaten karınca duası gibi yazılar ekliyoruz, üstüne üstlük boğucu beyaz renk ile de yazıları tümden p.ç ediyoruz birde koyu arkaplan deneyelim"
    2 -1 ... roshen amcanin oglu sedat