bugün

sabah erkenden bitmesi olağan nimetlerdir.
istisnasız her evde ; meydan larousse , buyuk larousse , junior larousse gibi ansiklopedilerin bulunmasına sebebiyet vermiştir... hayır gören de bizi okuyan , araştıran çağdaş bir millet sanacak...

not: evlat kaçma gel... biliyorum sizde de var bunlardan...
gazeteyi hafta sonları almamın tek nedeni masaya serebileceğim bir promosyon vermesi.
Kalemler o kadar Tahtakale malıdır ki ne kadar traşlarsanız traşlayın hep kırık uç çıkartan türdendir.
(bkz: ilköğretim seviyesinde sözlükler)
(bkz: arcopal)
yumurtlayan kalem.
Film cdsi.
hiç unutamadığım gazete promosyonu star gazetesinin ilk çıktığı gün verdiği pringles' tır. *
Genelde masalcı arı,elektronik sözlük,mağaza katalogları,yumurtlayan kırtasiye malzemeleri(kalem,silgi vs.) ve tükenmez kalemdir. çoğunlukla 59 kupon olur. (bkz: neden 60 değil) kupon biriktirenlere allah sabır versin...
90'lı yıllara damga vurmuştur. bir nesil çeyizini gazete sayesinde düzdü aminüm. hatta bi' ara -milliyet idi yamulmuyorsam- araba veriyordu da sayıştay mı seviştey mi kurumun biri iptal ettiydi aminskim.
sene 90's, bisikletinin önünü en fazla kaldıran mahallenin en güçlü çocuğudur yılları. bisikletin selesi götümle o kadar uyum sağlamış ki seleyi demiriyle söküp eve götüresim gelir. bmx bisikletimin jantlarını sarı-mavi boncuklarla dolu.
bisikletimi çok seviyorum ama bişeyler eksik. o zamanlar yeni yeni bisikletler çıkıyor, direksyonun sağ ve sol kısmında virgüle benzeyen biri aşşağı biri yukarı bakan şeyler var. sorar sormaz öğreniyorum ki bunlar vites. eve gider gitmez ilk iş ağlayıp bisiklet aldırmak olacak tabi...
babamın kafasını az sikmedim bana da al, ühühü vitesli pislettt.
yalvara yalvara 18 vitesli bi bisikletin sahibi oldum. 365 gün taksitle aldık, yanında da gazete veriyolardı her gün, öyle işte...
Gazetelerin 90'lı yılların başında çoğalan ulusal televizyon kanallarına karşı en etkili atağıdır.Şimdilerde ise sağlı sollu saçmalaması için büyük gazetelerin garip tipli yazarlara aylık 10-15 bin tl ev,araba v.b şeyler verip çarpıcı konularda itici cümleler yazdırarak internet medyasıyla rekabet etmektedirler.
yeniyüzıl * gazetesinin verdiği knexler çocukluğumun unutulmaz promosyonudur. *
Bir dönemin unutulmaz olayı. Basın kuruluşları öyle veya böyle ekonomik bağımsızlıklarını sağlayabiliyordu. Sonra geniş anlamda kısıtladılar. Yasakladılar. Şimdi en muhalif gözüken gazeteler bile Basın ilan Kurumundan ilan dilenciliği yapıyor. Ayrıca gazeteler hala promosyon yapabiliyor olsaydı. Bim-A101 nal toplardı nal. Resmen büyük bir ekonomi de dönüyordu. Gazetelerdeki promosyon yasağı, basın özgürlüğüne vurulmuş en büyük darbelerden biri.
güncel Önemli Başlıklar