1. 1.
    internetin son 5-10 yılda acayip yaygınlaşmasının neticesidir. Bir arkadaşım tanınmış bir gazetenin matbaasında çalışıyor. Geçen gün sohbet ettik biraz. Günlük kapasitesi 2011 yılında 160 bin olan matbaa 2018 yılında 17 bine düşmüş. 4-5 yıl öncesine kadar günlük farklı çift gazete alan ben artık yüzüne bile bakmıyorum. Çünkü ihtiyaç duymuyorum. Belki kızacaksınız ama facebook bile başlı başına online bir gazete. Böyle giderse internet en fazla 5 yıla kadar 4 yaşındaki çocuğun bile cebine girecek. En fazla 10 yıla kadar da gazete diye bir şey kalmaz benden söylemesi.
    ... bim kamyoncusu
  2. 2.
    Kitap döneminin de biteceği sinyalini verir. Zamanla hepsi elektronik ortamda yerlerini alacak gibi.
    ... poena
  3. 3.
    Olmayan gerçekliktir. Hala gazete alıp o sayfaları çevirmenin verdiği mutluluğu tatmak önemlidir.
    1 ... hayatkimeguzel
  4. 4.
    Kesinlikle gerçektir. Üzülerek söylüyorum ama öyle. Evinizin yakınındaki gazete bayisine sorun bakalım günde kaç gazete satıyormuş. Beş yıl önce nasıl imiş? Yada hiç uğraşmayın gazetelerin tirajlarına bakın net görürsünüz oranı.
    ... karapasa
  5. 5.
    artık her şeye anında bir tık ile erişebiliyoruz. ne güzel. boşa para gitmiyor.
    ... selia
  6. 6.
    (bkz: bir efsane tarihin tozlu rafında yerini alıyor)
    ... bim kamyoncusu