1. 1.
  trafikteki yapılan hatalardan birisidir. herkes araba sürmeyi öğrenirken illa ki hayatında bir defa yapmış fakat frene asılıp toparlamıştır. otomatik vites araçlarla çok tehlikeli sonuçlara yol açabilecek bir durumdur. gözlemlerime göre kadınlar bu hatayı erkeklere göre daha sık yapmaktadırlar.
  4 ... lemmynin koca et beni
 2. 2.
  ben debriyaj yerine gaza basmıştım.. büyük yetenek
  3 ... cekilbengeldim
 3. 3.
  Hoşunuza gitsin yada gitmesin ama dünyanın en aptal erkeğin bile kesinlikle düşmeyeceği bir hata. Ama maalesef kadınlar bunu çok sık yapıyor.
  3 -5 ... enkidu1986
 4. 4.
  43 yaşında adamım bir erkeğin bile yaptığını duymadım. yapanlar hep kadın niyeyse.

  aşırı yüksrk ego ve ben oldum düşüncesiyle trafiğe çıkmak için acele ettiklerini düsünüyorum.
  4 -1 ... morat
 5. 5.
  Salak olduğunuzu gösterir.
  2 -4 ... pure purple violet
 6. 6.
  Otomatik vites arabayı ilk aldığımda debriyaj nerede lan diyerek afalladığım oluyordu.
  1 ... benimhalaumudumvar
 7. 7.
  acemilik ve paniğe bağlı gerçekleşen ve yıkıcı sonuçlara sebep olabilen hata.

  uzun yıllardır otomobil kullanan bir kardeşiniz olarak naçizane tavsiyem, şehir içinde araç kullanıyorken sağ ayağınızın topuğunu yerden kaldırmadan araç kullanmanızdır. topuk yerde, ayak sağa hareket ettirilerek gaza basılır, sola hareket ettirilerek frene basılır. başka türlü freni de dozlayamazsınız aniden frene basmakta da zorlanırsınız.
  2 ... yukseleni terazi
 8. 8.
  K*dın cinsinin bir başarısı.
  2 -2 ... keder mahkumu
 9. 9.
  çevremden yapan birilerini hiç görüp hiç de duymadığım eylemdir. 15 sene evvel ehliyet kursuna giderken hayatımda ilk defa şoför koltuğuna oturmuştum. adam kursta verdi arabayı haydi bakalım dedi. o gün dahil o günden bugüne kadar bir kere bile başıma gelmedi. tabi biz görmedik duymadık diye asla olamaz demek değil illa ki bu zor eylemi başarabilenler var. haftada en az 1 kere fren diye gaza basıp apartman boşluklarına uçan ablaları falan görüyoruz haberlerde. onlarda yüzde 90 otomatik vites araç kullananlar oluyor.

  bunlara kaza yaptılar diye ceza değil ödül verilmeli cidden çok zor bir şey çünkü kafanın inanılmaz dağınık olması falan lazım sıfır dikkat olması lazım. çünkü 1 sene ve üzeri araba kullanan herkeste oto kontrol sistemi oluşuyor. yani sen dalmış olsan bile bacakların otomatik olarak debriyaj fren gaz pedallarına gerektiği anda basıyor. misal düz vites arabalarda sol ayağınla frene basabilmek için ekstra bir çaba göstermen lazım yoksa fren zamanı gelince solak olsan bile sağ ayağın otomatik gidiyor artık. gaz ve frende de aynısı ayaklar artık otomatiğe bağlıyor yavaşlaman gerekiyorsa sen farkında olmadan ayak frene, hızlanmak istediğinde vitesi yükseltince ayağın otomatik gaz pedalına gidiyor.

  yukarıda arkadaş yazmış şimdi gördüm ben de sağ ayak topuğum yerde sabit araba kullananlardanım. ayak bileğiniz alışınca ağrı uyuşma falanda olmuyor zerrece. hem gaza hem frene çok daha fazla hakim oluyorsunuz. 100 km üzeri yol gitmiyorsam mutlaka ayak topu gaz pedalına yakın yerde topuktan yere sabit kullanıyorum. alışabilirseniz çok faydasını görürsünüz.
  5 ... mel mel bakan gibson
 10. 10.
  Tahminim otomatik vites kullanıyorlar ve yine tahminim 2 ayaklarını kullanıyorlar. Gerçekten çok sakat .
  1 ... bogey