bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kardeş türküler'den kopan soner akalın ve aytekin g. ataş'ın diziyi adam eden müziklerinden biri. aytekin ataş gayetle güzel seslendirmiş. bu parça ha bu ander sevdaluk adıyla da bilinmekte.
  2 ... zibende
 2. 2.
  şimdilerde fırtına dizisinin duygu yüklü * anlarında dinlediğimiz güzel şarkı. zeynep kişisi her ağladığında bi anda fonda beliriyo, sonradan dinlerken de sizi başka alemlere götürebilecek bi eser. karadeniz türküsü olmaktan çok, insanın içini dağıtıp gözlerini doldurmak ağlatmak için yapılmış bi tuzak gibi..
  3 ... sour cherry
 3. 3.
  aytekin g. ataş ve soner akalın ikilisinin resmen çoştuğu karadeniz türküsüdür. şarkıda işlenen hüznün başlar başlamaz hissedilmesi ve bu hüznün son saniyeye kadar adamı perişan etmesi bu ikilinin müzik adına çok şeyler yaptığının bir kanıtıdır.
  2 ... music box
 4. 4.
  defalarca dinlenebilen, öyle hazin, yumuşak, insanı ta derununa alıp götüren türkü .. arzuya göre ağlama isteği, hatta bir tutam gözyaşı ile birlikte de dinlenilebilir .
  1 ... missbee
 5. 5.
  alıp götüren... zamanın kırıldığı bir anda sonrasını silen orada sizi öldüren işte öyle zamanı durduran..faust'un ruhu artık şeytana satılmıştır..
  -1 ... tespit canavari
 6. 6.
  her dinlenildiginde insanın kendisini dereye atma hissi uyandıran bir türkü.
  -1 ... sivridilli
 7. 7.
  arka arkaya dinleyen bünyede çekip gitme isteği uyandıran türkü.

  dere akar taş ile
  gözüm doldi yaş ile
  nerelere gideyim
  ha bu garip baş ile
  gurbet mi gideyim
  bu sevdali baş ile.
  ... strepto35
 8. 8.
  gaybana; allahın belası, lanet olası anlamına gelir.
  ... dizzydewil
kapat