bugün

öncelikle gay,komunist, ateist olmak çoğu kişi tarafından düşman bellenmek.için yeterli, o yüzden bu başlığa imza attım ve hepsine sonsuz saygım var, bakın saygı diyorum, hani sizin öğrenemediğiniz şey. bir inançlı insan olarak, ateistlerin cehenneme gideceklerine inanıyorum, ama bu onları sevmeme ve saygı duymama engel değil, insanlarsa ,uygarlarsa ki çoğu öyle, sorun yok, gerçek olan, beni ilgilendiren şey bu, gerisi tanrıyla aralarındaki sorun ve beni bağlamaz,komunizme ve ne kadar insancıl ve hak yanlısı bir yönetim biçimi olduğuna girmiyorum çünkü birl işe yaramaz, hala ülkemizde komunizmle ilgili bir satır araştırmadan bunu küfür ve hakaret gören var, eşcinsellikte bir şey, sonuç olarak, insan olmalıymışız, gerisi sorun değilmiş, hadi öptüm.
bir kısım insan için "insanlık" sadece kendisi gibi olanları kapsıyor. bu nedenle farklı dinsel politik veya cinsel tercihleri olanları, onlar için kurguladıkları insanlık dışında bir alana yönlendirebileceklerini düşünüyorlar.

kısa çöp uzun çöpten hakkını alır elbette ama sorun bunun gecikmiş bir adalet olması.
insalnlığa zarar verecek bir eylemde bulunma da... diye devam edilesi söylem.
ulaşabileceğimiz en önemli mertebe insanlıktır gerisi renktir.