1. 1.
  bunlar gavur bunların alınları secdeye deymiyor. yat kalk ibadetleri yapmıyorlar ama adamların düzeninde vurgun ve soyuculuk yok bak halkına milletine ne kadar ucuza kredi veriyor. bizim 5 vakit ezanlar susmayan selalar melalar tiyatronun bini bi para. ama sonuçta yıllardır değişmeyen sömürücü faiz düzeni. bunlar utanmadan bizlere bir de din iman masalları anlatmıyorlar mı??
  5 -2 ... kakandoboy
 2. 2.
  cahillik başa bela.
  adam sanıyor ki yüzde 1.5 faizle ihtiyaç kredisi falan çekiliyor.
  trolldür diyorsun ama altından ciddi çıkıyorlar bir de. şaka gibi amk. açıklasan da anlatamazsın ki.
  3 -1 ... raduyev
 3. 3.
  Gavur keferenin apaçık oyunudur. Bizi daha çok günaha sokup yüce yaratıcının gözünden düşürmeye çalışıyorlar. Yer mi lan anadolu çomarı. Pardon çocuğu..
  2 -1 ... xyclonb
 4. 4.
  buna düzgün bir cevap verebilen yok.
  ... kakandoboy
 5. 5.
  lan adamlar müslüman diye mi az faiz alalım diyor sanki mk, ekonomileri düzgün olduğu için faizleri düşüyor, bizde yerli silahlar sivilleri vuruyor zihniyetiyle çok afedersiniz anca bok üretip satarız yurtdışına.
  -4 ... teist
 6. 6.
  Fayiz lobisi bunlar hep
  Ekonomini düzeltmeden ekonomisi güçlü devletin göstergelerini yapmaya çalışırsan fena cortlarsın.
  Adam yıllık büyümesini, faiz rakamlarını, enflasyonunu falan hesaplarken baz yılıyla, sepetiyle, incik cinciğiylr oynamıyor.
  Bizim tüik her yıl bir yerlerini yırtıyor rakam vermek için
  Bu piyasa fena patlar.
  1 ... sozleriyle alkis alan yazar
 7. 7.
  maymun götüne dönmüş bütçe. ve yıllardır zararı cari açık diye halka yutturan riyakar iktidarlar. lan ülkeyi zarar ettirmişsin işte üretimin yok sıfır. ve sen şu kada ihracat diye atıp tutyorsun. oysa yapıp ettiğin eşşe yüküyle dövizle bol bol ithalat yani küllen zarar halkı da borca alıştırdın. halk yıllardır dışarıya faize köle gibi çalışıyor bol bol patinaj her sene zarar üstüne zarar bir de yetmiyormuş gibi eşşek yüküyle paraları çar çur etmeler saraylar. de siktirin gidin bu milletin ensesinden sahtekar tekbirli keneler sizi.
  ... kakandoboy
 8. 8.
  enflasyon, gelecekte oluşabilecek riskler, ekonominin krize girme riski, cari açık, gelir dağılımı vs vs bunları anlamak lazım önce sonra o faizin senin ülkende (örneğin ev kredisi için) aylık 1,15-1,3 aralığında gezdiğini belki anlarsınız.
  ... faso aga
 9. 9.
  (bkz: faiz helaldir)
  -1 ... rumeli71
 10. 10.
  merkez bankalarının faizi artırması/azaltması paraya ulaşımı kolaylaştırmak ya da güçleştirmek amacıyla yapılır.

  2008 krizinden hemen sonra cebindeki parayı siksen harcamayacak insanları dolaşıma dahil etmek için faiz oranları sıfıra yaklaştırılmıştır.

  oysa piyasaların en boktan olduğu dönem idi.

  ekonomi bir ilimdir ve tek bir korelasyona dair bilgi sahibi isen yorum yapmayıp susmanı gerektirir.

  ülkede üretimin karşıladığı bir talep yok. çığ gibi büyüyen bir talep var. hükümet paraya ulaşmanın maliyetini faiz artırımı yaparak yükseltir ki insanlar har vurup harman savurmaya bir nokta koysun.

  asgari ücretli adam iphone x alıyor, hükümet buna ne yapabilir? kota mı koyacak? hala 30-40 yıl öncesinin devletçi hükümetleriyle liberal ekonomiyi benimsemiş hükümet üzerine yazıp çiziyorlar.
  tek yapabileceği faiz oranlarını yükseltmek olur.
  cari açık kapanacaksa bunu toplum kapatacak.

  devlet yalnızca regülasyon faaliyetlerinde bulunabilir. toplum parayı çarçur etmez, tüketim değil üretim enstrümanlarına harcamaya başlar, o zaman faiz oranları düşürülür.

  takım bok gibi oynayıp maçı kaybedince teknik direktörü hedef tahtasına koyan futbol holiganlarına benziyorsunuz.
  ... raduyev