1. 237.
  5 yıl izmirde yaşadım herhangi bi gavurlugunu gormedim. Sizin hayal gücünüz çok geniş. Insan her yerde aynı insan. Kaldi ki bir insan inançsız da olabilir bu niye inanclilara dert oluyor anlamıyorum. Din böyle bir şey mi gerçekten. Sizin müslüman kardeşlerimiz dediginiz suriyelilerin izmir kordonda neler yaptığını görmesem size inanacağım.
  1 -3 ... somethingmore
 2. 236.
  tarihte izmir ikiye bölünmüştür ve bir tarafı müslümanların, diğer tarafı gavur diye tabir edilenlerin elinde kaldığı için çıkan bir sözdür fakat bazı kesim güzel izmir'imizi aşağılamak için haksız şekilde kullanmaktadır.
  ... keito
 3. 235.
  Tamamı gavur mu bilemem ama büyük çoğunluğunun dinsiz olduğuna eminim.
  1 ... kara atli prens
 4. 234.
  koskoca bir şehri dinsiz ilan ediyorsanız geçmiş olsun dinden çıtkınız bir insan dinsiz oluğunu kabullenemdiği sürece onu kafirlikle suçlamak dinden çıkmakla sonuçlanır.
  3 ... yazar cizer34
 5. 233.
  alkolik ve müslümandır.
  1 -3 ... ebu saplardo bin muazzama
 6. 232.
  Yine yapmış yapacağını, arkadaş ne olurdu biz müslümanların yaptığı gibi edevletten maske başvurusu yapıp, ulu reisimizin bizi maskelendirmesini bekleseniz.

  Yok arkadaş bu izmir inayete eremeyecek.
  gavur izmir
  -3 ... fikri firar 2
 7. 231.
  gavursa kesin bizden gelişmiştir.
  ... dnzyrnlk
 8. 230.
  mubadele donemine kadar izmir in kiyi seridini ve kiyiya yakin ovalarini ifade eder.
  ... arxaggelou
 9. 229.
  Aynı şey erzurum eski erzene için de vardır.
  ... bratva
 10. 228.
  izmir in eskiden venedikliler tarafında kalan, kadifekale tarafı için söylenirdi. Osmanlı donanması olmadığı için yıllarca fethedemedi. Ankara savaşından sonra timur fethetmişti ya da anlaşmıştı.
  ... bratva