bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  evet bunu duyunca şoka uğrar insan ama mahalesef ayetlerde geçiyormuş hatta bir kertenkele öldüren bir gavur öldürmüş kadar sevap kazanır.
  https://video.uludagsozluk.com/v/yaşar-nuri-öztürk-39239/


  edit: biri gelip sıçtı resmen hacı gidin yatın.
  2 ... maviyecalargozlerin
 2. 2.
  ulan sevap da tarifeye girmis lan. tek vurusta oldurene 100 sevap falan. 1,5 vusuta oldurene kac yaziyor, gece tarifesi de falan var miymis? (bkz: le havle)
  ... bard of hell
 3. 3.
  tüm yahudilerin inancıdır. onlara göre yahudi olmayan herkesin öldürülmesi gerekir. yahudi inancına göre: yahudi olmayanların canı alınabilir, malı gasp edilebilir, ırzına geçilebilir. ulan böyle din mi olur ? insan olun !
  1 ... i n f o r m a t i o n
 4. 4.
  600 yıl ecnebilere vatan olan koca Osmanlı bunca sevabı geri tepti demektir bu önerme doğruysa. Bunu akıl kabul etmez, git bi çay koy.
  1 ... gorunenkoyunistenmeyenkilavuzu
 5. 5.
  dünyadaki teröristlerin çoğunun neden müslüman olduğunu açıklamıştır.
  -2 ... amcaya pipini goster oglum
 6. 6.
  dini kullanarak 3. dünya savaşını başlatmaya çalışanlarca uydurulmuş sapkın bir düşünce sistemidir.
  ... maximich
 7. 7.
  Aslı için ;

  Ümmü Şerîk radıyallahu anhâ’dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem ona zehirli iri keleri öldürmeyi emretti ve:

  “O, ibrâhim aleyhisselâm’a ateş üflerdi” buyurdu.

  Buhârî, Enbiyâ 17, Bed'ü'l-halk 15; Müslim, Selâm 142. Ayrıca bk. Nesâî, Menâsik 115; ibni Mâce, Sayd 12

  Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

  “Zehirli iri keleri ilk vuruşta kim öldürürse ona şu kadar iyilik sevabı vardır. Onu ikinci vuruşta kim öldürürse, birincisinden daha az olmak üzere ona da şu kadar iyilik sevabı vardır. Eğer bir kimse onu üçüncü vuruşta öldürürse ona da şu kadar iyilik sevabı vardır.”

  Müslim, Selâm 146. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Edeb 162-163; Tirmizî, Sayd 14; ibni Mâce, Sayd 12

  Bir başka rivayete göre de şöyle buyurdu:

  “Kim zehirli iri keleri ilk vuruşta öldürürse ona yüz iyilik sevabı yazılır. ikinci vuruşta öldürene bundan daha az sevap verilir. Üçüncü vuruşta öldürene de daha az sevap verilir.”

  Müslim, Selâm 147

  Açıklamalar

  Keler, kertenkeleye benzeyen bir sürüngen olup faydalı, zararlı, eti yenen ve yenmeyen çeşitleri vardır. Araplar iri kelere “sâmmü abras” adını verirler. Hadislerde öldürülmesi istenen kelerin işte bu iri, siyah benekli zehirli türleri olduğu anlaşılmaktadır. Arap dili âlimleri bunların çok pis ve zararlı olduğunu, kanı bir insanın bedenine sıçradığı takdirde orada alaca hastalığının meydana geleceğini ifade ederler.

  Birinci hadiste Resûlullah Efendimiz’in zehirli kelerin öldürülmesine gerekçe olarak “O, ibrâhim aleyhisselâm’a ateş üflerdi” buyurduğu belirtilmektedir. Bir başka rivayette, Hz. ibrâhim ateşe atıldığı zaman bütün hayvanların o ateşi söndürmeye gayret ettikleri, yalnız zehirli iri kelerin ateşe üfleyerek onu yakmaya çalıştığı (ibni Mâce, Sayd 12), yani şeytanın oyununa geldiği belirtilmektedir. Zehirli keleri ilk vuruşta öldürene yüz sevap, bazı rivayetlerde yetmiş sevap (Müslim, Selâm 147), ikinci ve üçüncü vuruşta öldürene daha az sevap verilmesi onu öldürmeye, elden kaçırmamaya teşvik etmek için söylenmiş, bu zararlıyı ortadan kaldırmak suretiyle insanlara hizmet eden kimsenin daha çok sevap kazanacağı belirtilmiştir. Hz. Âişe’nin odasında keler öldürmek için bir mızrak bulundurduğu da bilinmektedir (ibni Mâce, Sayd 12). Bu zararlı hayvanın Arabistan gibi sıcak bölgelerde çok bulunduğu, evlere girip yiyeceklere zarar verdiği ve tuza çok meraklı olduğu anlaşılmaktadır.

  Hadislerden Öğrendiklerimiz

  1. “Her zararlı öldürülür” kaidesi gereğince zehirli iri kelerin öldürülmesi uygun görülmüştür.

  2. Peygamber Efendimiz’in bu zararlı hayvanı ilk vuruşta öldürmenin daha sevap olduğunu belirtmesi, onu elden kaçırmayıp görüldüğü yerde öldürmeye teşvik etmek içindir.

  3. Kelerin ibrâhim aleyhisselâm’ı yakan ateşe üflemesi bir gerçeğin ifadesi olabileceği gibi, onun insan oğluna verdiği zararın mecâzî bir anlatımı da olabilir.[Riyaz-us Salihin Şerhi]

  Görüldügü üzere bu emir umumi olmayıp,zararlı kertenkele türleri içindir.

  Alıntıdır.
  http://www.risaleforum.co...talebesine-ne-dedi-2.html
  ... darkwell
 8. 8.
  sabah 7 den akşam 7 ye çift kat sevap puanı.

  (bkz: cübbeli ile dinimiz amin)
  -1 ... hunharca
 9. 9.
  allah büyük derler ya bu olsa gerek müslümanlara kalsa her gün katliam yapralar.
  -1 ... maviyecalargozlerin
 10. 10.
  yobazların rahatlıkça söyleyebileceği safsata, saçmalık cümle.
  ... jesterhead
kapat