bugün

Nezaket sahibi kişidir.
Şov yapmak diye nitelendiren insan kör cahil, kaba, eğreti fikirlidir. Biri sizi memnun edecek bir şey yaptığında teşekkür etmek ne zamandan beri şov olur oldu? Teşekkür etmek,özür dilemek.. bunlar insani cümleler, kullansanız daha güzel olur.
amacı muhtemelen şov yapmak olan tiptir.
Normaldir. Gittiğim her yerde muhattap olur hal hatır sorarım. Muhabbet iyidir insanlarla.
Ağzı eskimeyecek ama garsona yoktan bir tebessüm hediye etmiş olacak insandır.

Garsonluk yaptığım zamanlardan bildirdim.
işini yapan adama teşekkür eden şovmen tiptir.
enayinin kralıdır. garsonu aşağılayacaksın be. açık ve net.
insanlıktan nasibini alan herkesin yapması gereken bir davranıştır .Emekçinin her daim yanındayız gerekirse masayı toplamasına yardım da ederim .
istisnasız her garsona tşk ederim. Modern hayatta insan tüm ihtiyaçlarını tek başına karşılayamaz. Bu yüzden de nasıl ki doktora gittiğinde tşk ediyorsan bir garsona da tşk etmelisin. Tabiki ikisinin aldığı risk yada senin hayatında etkisi bir değil. O yüzden kendi içinde duyduğun minnetin miktarı farklı olabilir. Ama herhangi bir konuda yardım aldıysan teşekkür edilmeli.
şovmenmişim. *

eyvallah diyen biri ne kadar şov yapabilir ki?
ha yerine göre eyvallah, yerine göre teşekkürler tabiki.
şov peşinde olan tiptir. adam işini yapıyor bir de teşekkür mü edeceğiz? evet.
Nezaket bilen bir insandır.
ben bakkaldan sigara alırken de alkışlıyorum bakkalı. bravo gerçekten sigarayı raftan aldı ve bana uzattı. helal olsun.
Ben teşekkür ediyorum ve yardım bile ediyorum ufaktan toplamasına. Orada müşteri olduk diye kimsenin benim kölem olması gerekiyor anlamına gelmez bu çünkü. Sabırlarına sağlık.
Sol partilere oy verir.
ahlakım ve konuşma türüm gereği teşekkür ederim.
çoğu insan gibi işini yapan birine teşekkür eden şovmen tiptir. evet.