bugün

iki sol kanat oyuncusunun karşılaştırılması. Benim oyum kesinlikle Rodrigues'e. Bruma piyasası olan bir oyuncu olmasına rağmen akıl, bitiricilik ve son kararlar gibi çok önemli özelliklerde sınıfta kalıyordu. Garry'i izlerken içim daha rahat ve en azından sövmüyorum.
Bruma pas vereceği zaman şut çeken, şut çekmesi gerektiği zaman top süren, top sürmesi gerektiği zaman pas veren, yetenekli lakin futbol zekası kısıtlı (yok demiyorum kısıtlı diyorum) bir futbolcu. Garry izlediğim kadarıyla bruma'ya benziyor becerikli ama bruma kadar becerikli değil, buna karşın futbol zekası ondan daha iyi. Ben garry diyorum.
Bruma en üst seviyeye çıkabilecek yemi ribery oşabilecek bir oyuncu garrynin olduğu oşacağı bu. Bence garry yetenek yönünden amrabattan da geride.
Bu karşılaştırma şöyle olacak böyle olacak üzerine kurulmadı. Oyuncuların şu anki durumlarının, sahadaki performanslarının üzerine kuruldu. Bruma hep büyük gelecek vaat eden bir yetenek olarak kaldı. Değil bir Ribéry bir q7 olmak bir Rodrigues bir lens de olamadı. Hiçbir özelliğini top seviyeye çıkaramadı. Aklını bir türlü geliştiremedi. Kendisini Stadda izleyip beğenmeme rağmen hep bir eksiklik buldum ve kızdım. Son kararları hatalıydı ve bana göre futbolun en önemli gerçeğinden yoksundu. Rodrigues daha komple bi oyuncu, yetenekleri sınırlı ama daha verimli ve ne yaptığını bilen bi isim. Topu ona verdiğin zaman büyük işler beklemiyorsun ancak topu daha doğru kullanacağını biliyorsun. Bu yüzden kesinlikle takıma daha uygun. Benim seçimim de her yönden, her açıdan en yetenekli değil en akıllı ve doğru işler yapan oyunculardan kurulu bir takım oluşturmak. Oyum bir kez daha Rodrigues'e. Güle güle Bruma. Yolun ve bahtın açık olsun.
Klasik gsli abartması maksimum 2 ay sonra hepsine ana avrat sövmeye başlarsiniz.
Bruma, evet ilk geldiğinde oyun bilgisi yoktu, ama ispanyadan döndükten sonra futbolcu olmuştu artık, gol vuruşu çok gelişmişti mesela, bruma farklı bi oyuncu ve rodriguesle karşılaştırması yapılmamalı.
http://www.fotomac.com.tr.../10/bruma-mi-rogrigues-mi

şu analiz bile garry rodrigues diyor.