1. .
    insanları müzikten soğutan, müzik zevkini beş paralık eden şarkıcılar gördük ve hala da görüyoruz. kalkıp ismail yk, hilal cebeci, gülben ergen gibi sanatçıların müzik dünyasında yaptıkları yeniliklerden söz etmenin anlamı da yok bu yüzden. peki düğünler de şarkı söyleyen şarkıcılara ne demeli!

ismail yk beni müzikten bir derece nefret ettirmiş olsa da -evet, bir ara müzik lafı geçtiğinde hep ismail yk aklıma gelir ve bir süre müzik dinlemezdim- düğün şarkıcılarının katkılarını inkar etsem büyük saygısızlık yapmış olurum. yapmak istediğim tarzlarından dem vurarak kendilerini bir kaç cümleyle tanıtmak.

bunlar belirli özellikleri vardır babacan. bu özellikleri birinde görürsen bil ki o düğün şarkıcısıdır.

a)düğün şarkıcısının iğrenç bir grup ismi vardır. ha belki kelime güzel bir kelimedir ama şarkısını dinlediysen grup ismini de sevmezsin. bir de şunlara bir baksana: grup şenşakrak, grup güzelim, grup marmara...üstelik gerçek!

b)şarkıların yarısını şarkıcı söyler, yarısını kasetten dinletir ki en dinlenebilir bölümü kaset bölümüdür. bre insafsız 500 lira para alıyorsun bari söylenmeye üşenme!

c)düğün şarkıcısında grup laçin, ismail yk etkisi vardır. ismail yk bu aralar popülerdir düğün şarkıcısının gönlünde. tarkan da azıcık yer bulur bazen.

d)gerçekten iğrenç bir sesi düğün şarkıcısının. sesine bu yüzden ayar falan da vermez. tonlamayı bile zor değiştirir.

e)şarkılarının arasına dale don dale, papi chuola gibi şarkıları da katar. bunu seslendiremediği için kasetten dinletir.

bu özellikleriyle bünyeleri müzik dünyasından uzaklaştırabilecek yeterliktedir adam.

+haydi güzelim şeker ezelim!
    -abi yeter Allah aşkına. bak Allah'ın adını verdim. insaf et.
    +bu sene de bekar gezelim...

-alo ismail yk mı?
    +evet kanka! ağlıyorsun yine! ne oldu? ne oldu? söyle.
    -abi çıkın hayatımdan.
    +şu an sana yemin ediyorum kanka...
    -Allah belanı versin, Allah sana kahretsin! bana gelen sana gelsin diyorum başka da bir şey demiyorum...

edit: şu andan itibaren müziği bıraktım babacan. bak vinampı da kapattım.
    1 ... talihsiz sokak kedisi