bugün

(bkz: cünüp)
Donnarumma'dan sonra italya'nın şampiyonluğundaki en büyük pay sahibi.
oyuna penaltılar için aldığı iki futbolcu da penaltıyı kaçırdı.
görsel

Maç bitmiş, kaybetmişsin... 52 yıllık final hayalleri batmış. Herkes moralsiz, üzgün.
Stat dağılmış, tribünler bomboş...
Ama yine de orada biri sabırla seni bekliyor. Tek tesellin.
Hırvatistan maçı sonrası Southgate ve eşi.
ingiltere Milli Takımının yeni hocası olmuş.

http://www.ntv.com.tr/spo...et,UbSFONK1VUSw-gaxU0rHkA
euro 96'da almanya-ingiltere arasında oynanan ve 120. dakikanın sonunda penaltılara giden yarı final maçında, ingiltere adına penaltı kaçıran isim. maç 6–5 bitmiştir.

görsel

görsel

aktif futbol yaşantısı 1988-2007 arasındadır. sırasıyla Crystal Palace, Aston Villa, Middlesbrough oynamıştır.
milli takım karnesi 1995-2004 arası 57 maç 2 gol şeklindedir. 1996 ve 2000 Avrupa futbol şampiyonaları ile 1998 ve 2002 dünya kupalarında takımında yer almıştır.

futbolculuk sonrası, 2006-2009 arası Middlesbrough'da teknik direktörlük yaşamış ve pek başarılı olamamıştır. hatta 2009'da 19. olarak tamamlayan Middlesbrough, Championship'e düştü. tuncay şanlı'nın hocası olmuştur.
Middlesbrough teknik direktörlüğünden istifa etmiştir.
son iki haftaya ek olarak bugünkü birmingham maçında da tuncay'ı ilk 11'de oynatmayak sinirlerimizi zıplatmış menecır. ulan dallama mido dediğin aliediere dediğin adamlar tuncay'dan daha mı iyi ?

edit: adamlar batırdıkça batırıyor hala izliyor bizimkisi. hay seni hoca yapanın ben.. penaltı kaçıran adamdan menajer olmaz demişlerdi de inanmamıştım*
takımının jonathan woodgate in bonservisini 14 milyon dolara alması ile olarak,
Bu kalitede bir oyuncuyu takıma katmak her zaman olan şeyler değil. Woodgate'i kiralık olarak aldığımızda bunun bir ihtilal olduğunu söylemiştik. Futbolcunun mukavelesini almak ise takım için devasa bir olaydır' deyip sanki lionel messi yi transfer etmişçesine sevinen düşük çaptaki teknik direktör.
Kariyerinin çoğunluğunu Aston Villada geçirmiş , futbolu middlesbrough'da bırakmıştır ancak akıllarda daima euro 96'da ingiltere almanya macının penaltı atişlarında kacırdıgı penaltı ile kalacaktır .*
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.