bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Cocugun cinsiyetini bilindigi uzere yumurtaya ilk ulasan sperminin X ya da Y kromozomu tasiyip tasimadigi belirler.

  Buna gore XX kiz cocuga ve XY erkek cocuga vesile olur. Simdi size evdeki malzemeleri kullanarak nasil erkek cocuk yapabileceginizi anlatacagim.

  Malzemeler
  -bir corba kasigi sperm
  -bir adet yumurta ya da esdeniginde bir kadin
  -bir miktar ip
  -bir adet cam deney tüpü(mantar kapaklı)
  -bir dilim ekmek
  -bir miktar bozukluk

  Hazirlanisi
  -Bir corba kaşığı sperm(taze olmasına dikkat edilmelidir) deney tüpünün icine boca edilir ve tüpün ağzı sıkıca kapatılır.
  -Yanımızda bulundurduğumuz ip deney tüpünün boğumlu ağzına sıkıca bağlanır.
  -Ipe bağlı tüp sağ ele alınarak yavaştan başlayıp giderek hızlanarak döndürülmeye başlanır.
  -Bu döndürme işlemi min 12 dakika boyunca sürdürülür. Arada yorulunursa el değiştirilir.
  -20 dakikanın sonunda yapay bir sentrifuj makinesi gibi çalışan kollarımız sayesinde mikro derecede de olsa X kromozumuna göre daha ağır olan Y kromozomuna sahip olan erkek sperm hücreleri deney tüpünün dibine çökmüş, X kromozomuna sahip kızlar ise üstte kalmıştır.
  -Bir parça ekmek koparılarak dikkatli bir sekilde tüpün dibine bandırılır ve üstte kalan kızlar bu sekilde ayıklanır.
  -Bir miktar bozukluk yoldan geçmekte olan bir dilenciye verilir ki, bu sayede ekmek gibi bir nimetle bu tip bir olaya karıştığınız için dengeye ulaşmak açısından sevap kazanılsın.
  -Yumurta koltuğa oturtulur ve direkt bir görünüm elde edilmeye çalışılır.
  -Tüp ters çevrilerek iyice sokulur(nereye sokacağınızı bilmiyorsanız bir bilene sorun) ve yumurtaya Y spermleri iyice nüfus edene kadar beklenir. Bu işlem sırasında tüpe bağlı ipin ucunun dışarıda kalması esasdır.
  -Ip cekilerek tüp dışarı cıkarılır ve yumurta bir süre hareketsiz bekletilir.
  -Takip eden 2 ay boyunca yumurta ne isterse alınır, yemekler ısmarlanır.
  -9 ay sonra ise erkek cocugunuz hazırdır.

  Bir önemli not. Cocukta ilk gunlerde bas dönmesi, salya akıtma gibi çeşitli yan etkiler görülebileceğinden panik yapılmaması ve bana küfredilmemesi rica edilir.
  3 ... morgenfrueh84
 2. 2.
  yoktur!

  ve zaten olmamalıdır da...

  çünkü doğa yolunu bilmekte. neyin nasıl ve ne ölçüde olacağını, bizim bilemediğimiz, bir güç tayin etmekte nasıl olsa... Bu güç doğadaki erkek ve dişi dengesini, biz insanlar ve diğer tüm canlılar için belirlemekte bir biçimde. Bu dengeyi bozacağız da ne olacak?

  haydi tarım toplumunu, feodal toplumları anlarım. anlarım ve o "naif" arzunun ellerinden öperim. sonuçta erkek -bir diğer tahlilde- "güç" demektir ve toprağı işlemek ve elde tutmak için de güç gerektir. bu nedenle sayıca çok olmakta fayda vardır. bunun için de doğurganlık şarttır ve doğacak çocukların erkek olması gücü arttır.

  iyi de kardeşim "kent yaşamında" erkek evlatla ne yapmayı düşünmektesiniz?

  o eskidendi, teee roma hukukunda kaldı kadının erkeğin "manus"u altında olması... evlendiğinde babanın "manus"undan kocasının "manus"una geçmesi... (bu arada manus ile namus arasındaki sözcük benzerliğine bakar mısınız?)

  Eninde sonunda "olsun da olsun" diye ter ter tepindiğiniz o sevgili oğulcuklarınız bir kadının "güdümüne" girecek ve size yalnızca "o"nun izin verdiği ölçüde yakın kalabilecek ve bu nedenle de halk arasında "ana-babaya kız evlat bakar" denilecekken -çünkü kadın kendi ana babasına "söke söke" bakarken, erkek evlat ancak karısı izin verdiği ölçüde bakabilecektir- nedir yani ille de erkek olsun hırsı?...
  3 -1 ... selim ışık