1. 1.
  o kadar iğrenç bir durumdur ki, okulu uzatmak artık önemini yitirir hale gelir. Verirler eline 3 tane dersi bir dönem boyunca uğraşır durursun.* Haftada 2 yada 3 gün dersin vardır. Eğer çalışmıyorsan bütün haftan boştur. Bir dönem boyunca hayatın bir boşluk olur. Kendini uykuya verirsin.

  (bkz: uyuyorum uyuyorum günler çabuk geçsin diye)
  (bkz: kendini uykuya vermek istedigin anlar)
  5 -5 ... zall
 2. 2.
  Aha zıçtım şimdi babama ne diyecem hali.
  1 ... trda
 3. 3.
  gano ve ortalama muhabbetlerinden kaçma ihtiyacı duyuran durum
  2 ... aydnbkj
 4. 4.
  şeker gibi bir babanız varsa hiç düşünmeyeceğiniz ama 'şimdi kaçıncı sınıftasın doksanüçcüm'diyen anne arkadaşlarının sorularına şimdi ben alttan kalan derslerimi temizliorum ama aslında (x+1). senem gelecek dönem x. senedeki derslerim olck hep böyle çapraz gidicek yani bıdı bıdı şeklindeki açıklamalr sonucu ay ben hiç anlamıorum bu gençlerin işlerinden bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu diyerek o kadar açıklamayı mundar edince neden allahım neden sorusunu sordurtan ortalama şeysi *
  1 ... doksanüç
 5. 5.
  yıllar yıllar önce başıma gelen, hatta 2006 da başıma gelmesine rağmen şu an bile beni etkileyen durumdur.

  nasıl yani? diyenler için; evet ulan okuyorum, hala daha okumaktayım.

  hatta bu başlık altında ki sözlüğün (#195) nolu entrysini de ben yazdım. sırf bu 1.80 muhabbetine ettiğim ağır küfürden dolayı. * şaka la şaka o entryi bilmem ama bu durumun bünyede yarattığı depremi çok iyi bilirim.
  -1 ... koministimam
 6. 6.
  1.80 in altında olduğu zaman üstten ders alamıyor muyuz yoksa sınıfta mı kalıyoruz bir türlü bilinmeyen hede.
  -1 ... sansli luciano
 7. 7.
  üniversitede mevzuatında yer alan gerekli bir uygulamadır.

  ayrıca zallbak bir ;

  "bakınız özelliğinin amacı dışında kullanılması. bakınız konu ile ilgili başka bir başlığa gidilmesine kolaylık sağlar, bu amaç dışında mesaj vermek, yorum yapmak amaçlı kullanılmamalıdır."

  bu entryni 48 saate silmezsen kampanya başlatacağım!

  not: evet anarşikim.
  2 ... karuk
 8. 8.
  geçen seneye kadar aibu de direk dönem akyeti yeme durumudur. şükür bunu kaldırdılar da öğrenciler biraz olsun rahat ettiler.

  yoo dostum yoo. bok aynı bok. 2.00'ın üzerinde ortalaman olmazsa alttan kalan ders sayın kadar dönemde alacağın dersi bırakmak zorundasın.
  ... nicksizm