1. .
  (bkz: DEĞiL Mi DEVRiM ARABASINA BiNMESi LAZIM GELiRDi)
  4 -1 ... akmai
 2. .
  gandi gandi denince olayı abartıp kemal kılıçdaroğlu'nu gerçek gandi gibi beyaz bezi omzuna atıp gezecek zanneden bazı vatandaşların kafayı taktığı konudur.
  6 -1 ... usualsuspects
 3. .
  rte nin kullandığı yabancı markalar kadar doğal olandır. rte nı görende triportöre biniyor zanneder. yurt dışından yaptığı alışverişler de cabası.
  2 -2 ... alayina sokayim
 4. .
  iktidar yalakalarına sokmak için ithal vibratör. oynar başlıklısından.

  eleştirecek bir bok bulamayınca adamın gömleğine geldi sıra..

  başlayalım sıradan;

  - adam sünnetsiz.. ola ki sünnetsiz, ne düşünüyorsun, bundan önceki siyasiler gibi seni s.kecekte, bari sünnetli mi olsun diyorsun.

  - adam alevi.. ola ki alevi, ne oluyor alevi olunca. sen sünnisin de ne yapıyorsun ülken için.

  - adam ssk'yı batırdı.. ssk kurumu meclisin almış olduğu kararlar ile yönetilir. madem adam batırdı. neden kanunlar ile önüne geçilmedi.

  - adam etro gömlek giyiyor.. bazı dürrükler gibi 100.000 usd'lik saat takmadığı için fiyatı az geldi ondan de mi bu eleştirin.
  3 -1 ... trablus
 5. .
  gandi kemal ile sınırlandırılmaması gereken ifade. halkı yonetenlerin halka ne kadar uzak olduğu aşikar ortada. bu halkcı arkadaşlara göre halk vergi mükellefinden, seçim zamanlarında oy dileneceğin insanlardan başka bir şey değil. yaptıkları, söyledikleri şeylerin sadece bir amacı var oda oy toplamak. seçim zamanlarında güvercinlerin yem veren insanlara yaklaştığı gibi ellerine kadar gelirler halkın, oyları toplayınca karnı doyan güvercinin yaptığı gibi kafalarına sıçarlar ellerinden yem yediği insanların. o kafalarına sıçılanlarda gandi kemalleri, adaletle kalkınanları, hareketli milliyetcileri savunurlar.
  halk bu zihniyetten kurtulana kadar bu çark dönecektir sadece isimler değişir, söylenen sözeler de hemen hemen aynıdır. siz gömelkerin markasını, saatleri konuşun.
  ... tongue fu
 6. .
  artık nereden saldıracağını bilmeyen muhafazar kesimin ne kadar acizleştiğinin göstergesidir.
  daha dün sünnetli mi derlerdi şimdi ise markası ne falan modundalar.
  ah kuzularım bu ne telaş.
  3 -1 ... cekilin bakayim