1. 1.
    Dışın farklı için farklı eylem yahut söylemlerde bulunması durumudur. Psikolojik bir rahatsızlık doğurabilir.
    -1 ... dertler derya olmus
  2. 2.
    bu kimseler dışarıya bir perde gerer. adeta palyaço gibidir bu konuda. mutluluk maskeleri sabahları sürekli yüzlerindedir, sürekli gülerler ki gece belli bir saatten sonra hiç kimse onlar kadar dertli değildir. çünkü gülüp geçtikleri, gamsız görünmeye çalışacakları şeyler geceleyin ağırlarına gitmeye başlayacaktır.
    1 ... obijol
  3. 3.
    Pasif agresif davranışı.
    ... ciklet kizilok
  4. 4.
    Bana hep bunu derler. Sizle paylaşmıyorum çünkü sizin bana öyle boş ve saçma sapan şeylerden kaynaklı zırlamalarınızdan sonra ben de size derdimi anlatmam. Kimse de derdimi bilmem gamsız der. isyan etmiyorsak eğer tarzımız öyledir. Sagda solda zırlamaz böyle insanlar. Çünkü bilirler en iyi dostları onlardır.
    ... oisbende
  5. 5.
    Benim bu...

Bir arkadaşım lisede iken demişti. "Oho muhtar hayat sana güzel valla çalışmadan ders geçersin dersleri hiç dinlemezsin falan gamsız olmak var senin gibi."

O zaman hiç ciddiye almayıp uykuma devam ettim.

Safım benim obsesif ve anksiyeti sorunlarım olduğunu bilmiyor tabi.

Ona göre ben yattığı yerden ders geçen biriyim. Oğlum 149 IQ muz var bir zahmet geçelim demeye bile üşendim.

Mottomuz neydi etme cahil ile muhabbet azdırırsın alma cam kırığı ile taharet kestirirsin.
    ... uzay muhtari