bugün

aramızda var olan ispiyoncu yazarlar. sana hatanı söylemezler giderler moderatörlere söylerler.. sözlüğün geleceği açısından bu tip yazarlardan kurtulması lazım. üstüne alınan varsa eksi oy atabilir.
istatistiklerden gördüğüm kadarıyla 30.000 yazar var, 16.000 tane de gammaz. yazarların yarısından fazlası gammaz yani *
başarısızlardır. formata aykırı entrylerimi forum/chat tarzı olarak nitelendirmekteler.
üretemeyip, tüketip asıl üretenleri diskalifiye edenlerdir.
(bkz: köstebek)
başka bi canlının üzerinden geçinen, besinini ondan temin eden asalaklara benzeyen insanları tabir etmekte kullanılan kelime. anlayan anladı arkadaşlar. evet.
ibne bunlar açık ve net bir biçimde hiç sevilmezler. buna rağmen bende gammaz olacağım yeter lan gammazlandığım.
sözlükte sinsi sinsi gezen ve hata arayan yazarlar topluluğudur.

bazıları gammazlık yapma eylemi ile düşünceye saygı kavramlarını karıştırabilirler.
an itibari ile sözlükte 16.589 olmuştur. yazar sayısı da 35.084 olduğuna göre her 2 yazara 1 gammazcı düşüyor sanırım.

ne kadar da çok muşsunuz!
daha kaliteli bir sözlük için ter döken güzel insanlardır.* doğuşu da her hata yapana haber verilmesinin çok fazla zaman kaybı oluşturmasından kaynaklanır. özel bir buton ile hızlı bir şekilde hatalı giriler gammazlanır. herkes ister güzel mesajlarla yanlışların düzeltilmesini istemek ancak yok öyle bir sözlük. darılmaca gücenmece yok.*
artık işin bokunu çıkarmaktadırlar bazıları.

çok komik bir başlık görürsün, entry olarak "yaran başlıklar" bakınızı verirsin. hatta bu bakınıza ilave olarak altında bir de görsel eklersin. ama entry'niz hemen silinmiştir. "yaran başlıklar" bakınızı verince, bu başlığın o tarz bir başlık olduğu ortaya çıkmıyor mu? bu anlaşılmıyor mu? aptala bilgi verir gibi "yaran başlıklardan bir tanesidir." mi yazmalıyım? sözlüğün formatı elbette çok önemlidir ve ben de bir gammazım ama bu tarz işlemleri abartarak sözlüğün okunurluğunu zedelemiyorum.
ayrıca gammazların şu uç noktalarda dolaşan "sevdiği" yazarları görmemesi de ayrı bir sorun.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.