bugün

gammaz değilmişim. baktım az önce öyle yazıyor. o değilde yeni tasarımda ne kadar çok eksiklik var ya.
sözlüğün mihenk taşıdır.
ispiyoncu.
Jurnalci. istihbarat servislerinde argo esması fare'dir. Lağımda gezer ve çokbilmiş olursa eğer, ruhuna el fatiha. Fatiha demiş iken; fatiha ölülere değil dirileredir. Ölünün fatiha ile ilişkisi yoktur.

Gammazlık kötü mahsul çocukluğudur.
aralarından biri delicesine çalışıyor birkaç gündür, size de denk geldi mi bilmiyorum.

ben 10 entry giriyorum o 5 tanesini geri sildiriyor.

kıyak arkadaşmışsın helal olsun.
Çalışıyorlar. Maşallah efendim.

Keşke daha iyi çalışsalarda sözlük güzelleşse ancak bizim gibi garibanların entryleri silinir.
ağzı gam verici insana uygun görülen sıfattır.
yenilerden biri deli gibi çalışıyor son 3-4 gündür.
gammaz olmalıyım, nasıl gammaz olacağız? lütfen beni gammaz yapınız diyicilerin bu sözlükte gammaz olduğunu iyi biliyorum. 12 senelik bir yazar olarak ben de şimdi yetkisiz yetkililerden sıyrılıp yetki talep ediyorum.
(bkz: ispiyoncu)

Schillinger'a vereceksin bunları, iyi ilgilenir.
Görevi işine gelmeyen entryi şikayet etmek olmayan kullanıcı. Bir süredir Fenerbahçeli gammazlar, sırf işlerine gelmedikleri için, Galatasaraylı yazarların formata uygun entrylerini haksız biçimde şikayet ediyor. Neden ? Adam öyle at gözlüğü takmış ki Fenerbahçe hatalı da olsa eleştirilmesin istiyor. Formata uygun ayar verilse de yine de silinsin istiyor çünkü işine gelmiyor gerçekler.
Mıderatörlerden rica ediyorum, kötü niyetli Fenerbahçeli gammaz ve yetkililerden gelen şikayetleri iki kez inceleyin. Çünkü formata uygun entryleri bir hiç uğruna silebiliyorsunuz. Ben fenerbahçe’ yi sevmemek, format dahilinde eleştirmek ve ayar vermekte özgürüm. Bu hakkımı da çatır çatır kullanmaya hakkım var.
Lütfen Fenerbahçeli, beşiktaşlı, Galatasaraylı değil adil birer gammaz olun. Olamayacaksanız da bırakın bu işi. insanların siniriyle oynamayın.
(bkz: mal kabul formu)
Uludağ sozluk’te gammaz olmak isterseniz, mal kabul formunu doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde red ve geri iade ile karşılaşabilirsiniz.

Ek olarak, yine bu gammaz kişileri sizin formata ne kadar uyduğunuza değil, sizden ne kadar kıl olduğuna bağlı olarak işlem yaparlar. Tabii ki bu işlemleri onaylayan moderatör kankilopları ile de mutlu mesut yaşarlar.

Yoksa aynı başlıktaki birbirine benzer birçok entry arasından sizinkinin cımbızlanması şans mıdır?
Bilemem.
zamanında yapılan duyurulara göre, subjektif entrylerin silinmesi gerekliliği ile eğitilmiş bir sözlük timidir.

hatta bir entry silme sebebi vardı, direkt kutucuğunu seçebiliyordun; "sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif" diye.

günümüzde ben de gammazlama yaparken arada kalıyorum. çünkü sözlük formatı değişmiş durumda, eskiden yasak olan subjektif entry girme olayı, şu anda yalnızca subjektif entry girme olayına dönmüş durumda.

normalde bilgi girilmesi gereken sözlüğe hep subjektif entryler giriliyor. yalnız bu verilecek bilgi kalmadığından dolayı değil, yanlış anlamayın sakın, uludağsözlüğün de yazarlarının da yönetiminin de kalitesizliğinden dolayı böyle.
Geçenlerde bir detay farkettim. Çaylaklık gammazlığı etkilemiyor. Çaylakken de gammazlık yapabiliyorsunuz. işsizlik böyle bişey.

Edit: vay amk! Kendimi hapse düşen polis memuru gibi hissettim. içeri attığınız herkes size düşman olmuş. Hahahahassiktir.
halk için çalışıyoruz efendim. mod emmiler de basıyor onayı.
Uzun süredir kullanmadığım fasilite.

Bakalım dört sene önceki gibi çalışıyor mu...
Bundan önceki hesaplarımla iki kere başarıyla yaptığım, yeniden başvurunca reddedildiğim görev. Anlamıyorum, gammazken istatistiklere bile girdim, şimdi neden kabul edilmiyorum anlamıyorum.
Sözlüğe faydalı bir görev. Çok üzgünüm.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

sözlükte yazar değil insan olmaya bin şahit mahluk doluyken az da olsa ortalığı temizleyen emekçilere denir gammaz. en azından burada.
Bir işe yaramayan buton. Ulan biz de forum tarzı tuhaf entry ve başlıkları şikayet edeceğiz diye seviniyorduk. Gammaz olduk mayıs 10'dan beri bir tane işlem yapılmamış. 12 sayfa oldu gammaz. Bir sike yaramıyorsa söyleyin olum biz de gammazlamayalım kimseyi. Adam ana bacı küfretmiş üstteki yazara hem de sebepsiz. Entry bile silinmemiş.
ilk kez bugün farkettiğim buton.

Enteresan.
keşke her gammazlanmış entry'e baksalar?
sözlüğün çivisi çıktı haber ediyoruz ortalıkta moderatör yok.
gönüllü veya eskiden beri burada oldukları için bu yetki kendilerine verilmiştir, çalışmak zorunda değillerdir.

çalışmak zorunda olanlar moderasyondur.
bazı üyeleri beyhude yere entry şikayet eden sözlük görevlisi tanımı.
1000 kere kontrol ettim entrym başlığı tanımlıyor ama adam yememiş içmemiş gereksiz yere gammazlamış. biraz daha dikkatli olması gerekiyor gammazların. sırf puan kasmak için doğru entrylere de saldırmasınlar.
Gammaz notunu akılcı kullanıp "forum/chat tarzı not" girmemesi gereken yazar birey.
halk dilinde; yavşak.
güncel Önemli Başlıklar