bugün

hergün söylüyorum, güzel müziklere sahip dizi. 2. sezon, 7. bölümdeyim.
burda ygrit diye bi kız var.
Bu kızı güzel olduğu için almamışlar. Net. Aşırı derecede beyaz olduğu için almışlar, kardan tek farkı diğer "sağlıklı" renkteki insanların aksine kardan daha beyaz olması. Ki bu renk çok sağlıksız feci halde d vitamini fakiri. Seviştiğini düşünemiyorum bile çok ciddiyim kemikleri gıcırdar bu kızın. Yazık lan fakir. Neyse
ha bi de şu ygrit.bazı zamanlarda bella swan'a değil benzemek ikizi oluyor resmen. Bir dikkat edin anlarsınız. Sırf bunun için bile tiksinilebilinir kızdan.
sadece tema müziği için bile izlenebilecek dizidir. ikisi ayrı kulvarlarda da olsa, yüzüklerin efendisinden sonra beğendiğim en güzel fantezi eseridir.
bu başlığa ne zaman ne yazarsam yazayım istisnasız eksileniyorum. noluyor lan.
Baş rolünde "taht" olan dizi. Millet baş rol nasil Ölür lan diye yamuluyor da onlar sadece önemli karakterler aslinda.
http://www.habervespor.co...rler/BX-51aca6285e254.jpg

http://galeri2.uludagsozl...niz-yedirmeyiz_460834.jpg
Her an spoiler yeme riski olduğu için game of thrones başlığına girerken iki kere düşünüyorum.
Gittikçe kitaptan kopan dizi.

ilk sezon iyiydi. kopmalar çok azdı. ama 3. sezon ne soğukel'i görebildik, ne jeyne(talisa) hayatta kaldı. Ayrıca Theon olayı beşinci kitaptayken üçüncü sezona alındı. anlamadım.
türkçeye çevrilmiş 9kitabı olan kitap serisi ve yayınlanan 3 sezonu olan bir dizidir.
izleyin ve nefesiniz kesilsin. o kadar.
Yeni sezonuna kadar dondurulmak istedigim dizi. Dondurun ve sezon basladiginda geri acin.
- spoiler s03xe09-
arya'nin annesine kavusacagi ani Heyecanla beklerken pat diye dugun katliaminin olmasiyla gozlerimi doldurmustur. Son kez sarilmalilardi. Sarilamadilar
- spoiler s03xe09 -
okuyun ve nefesiniz kesilsin, o kadar.

daha izlemediyseniz okuduktan sonra izleyin.
çok övüyolar neymiş bu yaa diye başlayıp, 1 haftada 30 bölümünü bitirdiğim 'bu diziyse diğerleri ne?' diye sorduran baş yapıt.

o değilde 4. sezon ta ne zamanmış amk.
ilk sezonunu tamamladığım, oldukça etkileyici bir dizi.

--spoiler--
-en nefret ettiğim karakter sansa. tam bir orospu. arya ile bran ile nasıl kardeşler anlamak mümkün değil. kasabın oğlu, baban senin yüzünden mefta. senin jofrreye vermek istediğin götünü kurtarmak için daha ne canlar mefta olacak kim bilir. ak. ben senin diyor ve inşallah joffrey göbeğini düşürürken geberirsin diyorum.

-khal drogo. sen de apayrısın. ayısın mayısın ama bizim tarkana taş çıkartırsın valla. sarışın karın suikast girişimine maruz kalınca attığın naralarla hepimizi gaza getirdin ya sesin devlet bahçeliden de iyiymiş.
ayrıca dothrakilerin türk-moğol, daha doğrusu batı toplumunun korkulu rüyası milletleri temsil ettiği aşikar.

-tyrion lannister tek sevdiğim lannister. cücesin lannistersın ama adamın dibisin. hem zekisin hem komediksin.

-bran, arya, bran, cücet yrion, bastard jhon snow, targaryenlerden olan sarışın hatunumuz (daenerys) sevdiğim karakterler. lannisterlar değil ama sansa en nefret ettiğim karakter.
özellikle starksların her biri ayrı bir hikaye. ned'in karısı ve orospu kızı sansa hariç her biri kendisini ilgi ve sevgiyle izlettiriyor.

-daenerys, sen ne taş bir şeysin be öyle. ejderhalarınla kuzeyden gelen whitewalkerlar kapışacakmış gibi geliyor. kendine ve vücuduna dikkat et cınım.

-2.sezonda robb starkın arkasında diğer krallıkar da lannisterları sikmek için sıraya giriyor. çok şenlikli olacak.
--spoiler--

2.sezonu heyecanla bekliyoruz*
türk dizilerini düşünürsek türkiye'deki izleyiciler tarafından bulunmaz bir yapıt olduğunu söylemek mümkün.
jenerikte oyuncuların adının başında, dizide oynadıkları karakterin ait olduğu ailenin sembolü olduğunu yeni farkettiğim dizi.
yani mesela emilia clarke'in yanında ejderha var.
sophie turner, maisie williams'ın ise ulu kurt.*
Hayrete düşürücü entrikaların (entrika (TDK):oyun, dolap, düzen, dalavere) kol gezdiği dizidir.
''i am the king!'' diyen bir piçin tahtta oturduğu dizidir.
Başarılı bir dizidir.

--spoiler--
Her şeye rağmen jon snow!!
--spoiler--
bir arkadaşım sürekli izle deyip duruyordu. en sonunda "tamam lan izleyeceğim" dedim. 3 sezonu da bir solukta bitirdikten sonra verdiğim tepki ; "aman allah'ım bu nasıl bir dizidir, ben nasıl izlemedim bu diziyi? " şeklinde oldu. ama bir yıl bekleyeceğimi öğrendiğimde kafamdan aşşaa kaynar sular döküldü desem abartmış olmam herhalde.
http://meczup00.tumblr.co...izin-icin-game-of-thrones
baslasada izlesek, amk dizisini 10 bolum cekip kac ay bekletiyorlar.

parasiyla degilmi amk cekin adam gibi 20 bolum bizde bu kadar beklemekten kurtulalim.
--spoiler--
2.sezonunu da bitirdiğim sürükleyici dizi. şu ana kadar en olumsuz yanının savaş sahneleri olduğunu düşünüyorum. ya göstermiyorlar ya da yetersiz kalıyor stannis'in king landing'e saldırışını da görsellik açısından beğenmedim.
diğer bir olumsuz yanı da dizinin birçok yön ve karakteri olduğundan çoğu ayrıntıyı kaçırıyoruz gibi geliyor.

-robb stark, lannisterlarının götünde boru hattı çalışması yaptı. kendisinden bu kadarını beklemiyordum. helal olsun aslanıma.

-arya stark'a hayran kalmaya da devam ediyorum. hem bücürün iyi oyunculuğu ve sevimliliği hem de arya karakterinin iyiliği ve zekiliği onu ilgi çekici yapıyor. özellikle tywinn ve a man ile olan konuşmaları çok hoşuma gitti. bu kız ileride çok canlar yakacak. ah orospu ablası sansa bu kızın binde biri olaydı..

-ah jon snow vah jon snow. sonunda kamışa suyu yürüttün koçum benim. biraz platonik bir yürütme oldu ama olsun. ama o vahşi kıza dikkat et, çok tehlikeli sulardasın, karlardasın yani. herzaman wild ablamız kadar vefalısı denk gelmez.

-khalesi, güzelliğine doyum olmuyor ama sana rakip geldi. margaery. taş gibi taş.

-catlyn stark. bu kadını sevmeyenler kervanına katıldım ben de. hem cüce lennister hem jon snow'a yaptıkları hem de kendi kafasına göre hareket etmesi illet edici.

-tyrion adamın dibi olmayı sürdürüyorsun. zaten hep komiksin ama özellikle savaş alanında nidaları attıktan sonra gaza getirdiğin kalabalık seni ezdiğinde yardın beni.
kızkardeşine yaptıkların ayrıca övgüyü hakediyor. oa söylediğin "en mutlu olduğun gün çekeceğim fişini" sözün beni mest etti, meraklara gark etti.

-theon sen tam bir orospu çocuğusun. ah kızkardeşin binde biri kadar onurlu olabileydin.

ve sezon finali.. sadece ejderhalar değil ak yürüyenler* geldi lan. westeros siki tuttu sanırım.

ve geldik son sezona. starklar şu lannisterları kesse targeryanlar da yaksa da rahatlasak.
--spoiler--
3 sezonunu 1 haftada izlediğim dizi. 3.sezon finali itibariyle tek bir şey söylenebilir, diren starks!
http://galeri.uludagsozlu...s-huzur-soka%C4%9F%C4%B1/ .
amerikan dizisi vs türk dizisi.
bu fotoğrafı görünce konuşmaya pek gerek kalmıyor zannımca.
ramazanda izlemeye ara verdiğim dizi. Ramazan sonu devam ederiz.
Edit: sanane amk istediğim zaman izlerim, adama bak.