bugün

http://www.youtube.com/watch?v=0OWQXQgHgq8

coverı ile dizi açılış müziğine aşık eden dizidir.
tyrion lannisterin kendi soyunu yok etmek için Khaleesi ile birleşmesin ben daha bir şey bilmiyorum .

not ; kitabını okuyan bilgilendirsin .
Fragmanıyla, efektleriyle, karakterleri ve zengin kadrosuyla, efsane müziği ve setleriyle beni benden alıp başka diyarlara götüren, George R. R. Martin'in izlenesi yapıtı.
03x01 itibariyle;

--spoiler--

Margaery Tyrell'in emine erdoğan mod on olup çoluk çocuğa oyuncak dağıttığı dizi.

--spoiler--
hayal gücünüzün gelişmesine katkısı olan dizi. khaleesi 'nin ejderhaları büyüyüp ateş saçan birer canavar olduklarında khaleesi ordusunu toplayıp akgezenlerle savaş girecek. akgezenlerin sadece ateşle ölmesi ejderhaların önemini ortaya koyacak ve ejderhalar tarafından akgezenler yok edilecekler. khaleesi (başımızın tacı) demir tahta oturacak. Starkların başındaki genç stark iktidar mücadelesine girer mi bilmiyorum. sonuçta bu benim hayal dünyam.

not: kıtabını okumadım.
3x01 ile yeniden hayatımıza merhaba demiş dizidir.

görsel
Cnbc-e'de yapılan tanıtım doğru ise bu hafta ara vermeden yenisinin yayınlanacağı dizidir.

ara vermeden 3-4 hafta gitsek çok güzel olur hakkaten,zaten sezon finaline doğru 3-4 hafta bekleteceksiniz.
ilk 2 sezonunda olduğu gibi sıkıcı başlayan ama sonradan açılacak olan dizi.
(bkz: overrated) şaka lan şaka güzel ama ilahlaştırmayın diziyi o kadar güzel değil. 8/10 verilebilir.
ilk bölümde pek aksiyon izleyemedik. eminim ilerleyen bölümlerde biraz daha vuruş kırış sahnesi görürüz. lan hemen fesata çek! ben dövüş sahnesi diyorum oğlum.

dizi 10 numara. bitsin kitabını okuyacağım.
uzun bir ara sonucunda aynı istekle izleyemediğim dizidir. araya soğukluk girmişse tabi. sezonun yayınlanan ilk bölümünde beklediğimi pek bulamadım. hızlı bir giriş yapamasa da, belki ilerleyen bölümlerde adrenalin yükseltme özelliği açığa çıkabilir.
3. sezon 2. bölüm itibari ile gösterilmeyen karakter kalmayan über dizi.

--spoiler--
arya bebeğim büyümüşte biraz popo bile yapmış. bölümün en iyi sahnesi sibelciğimin küçük şeytana yaptığı saksodur. fazla yazmıyayım boku çıkmasın.
--spoiler--
sanırım 'bizim evin halleri' dizisine rakip olmaya çalışıyorlar. normal gündelik konuşmalarla bölümler geçiyor. gerçi konuşmalar bile diyemiyorum çünkü o kadar dallı budaklı ki her yerden 1 sahne ve dolayısıyla 1 konuşma gösterince bölüm bitiyor. yakında bi rikkat bi kısmet falan diye karakter çıkarsa dizide şaşırmayacağım hiç.
eski kocasın margaery tyrell'e dübürden kaymak istediğini idrak ettiğimiz dizi. margaery tyrell, joffrey piçine "götten çocuk olmayacağını" anlattı ya la...
yeni bölüm dizimag'e gelmiş ya la! bokuyla dovusen adam kaçar.
Aksiyonu pek bulunmayan ve ayrıca

--spoiler--
daenerys targaryensiz geçen bir bölüm
--spoiler--
kitabını okuduğum, dolayısı ile olacakların hepsini bildiğim dizi. Yine de izlenir başkan. Nitekim hatunlar çok güzel...

--spoiler--
Aksiyon isteyenler çok beklemeyecek onu söylemeden edemeyeceğim.
--spoiler--
2. bölüm itibari ile daha doyurucu olan dizi.
lakin 10 bölüm gibi az sayıda bölüm varken, bu kadar da çok aksiyon mevcutken kitapta, ne yapacaklar? tüm olayı son 2 bölüme mi sığdıracaklar yine? ben o numaraya 2. kere düşmem ağa, düşecek kadar gerizekalı insanda yoktur eminim şu sözlükte.
öyle sezon finalinde yine 2 tane ak yürüyeni 10 saniye göstererek heyecanlandıramazsın milleti. kitaptaki aksiyon hakkımız söke söke alırız.

o değilde, shae faişesi littlefinger ı "durdurabileceğini" mi söyledi???? neremle gülsem bilemedim.
Efenim kendileri bölüm itibari ile sezon sonuna doğru olacakların temelini atmıştır sezon sonu 4 bölüm yardırır ben diyeyim
3. Sezon 2. Bölüm, bildiğin 1.bölümün devamı niteliğinde. ilk bölümde görünmeyenler üzerine odaklanmış. Kadro tamamlandığına göre aksiyona geçebiliriz...

--spoiler--
Arya'ya ne olacak?
Kral katili yine kaçabilecek mı?
Greyjoy kimlerin elinde?
Bran Stark'ın gizli güçlerini de öğrendik ilerleyen bölümlerde ne gibi katkılar sağlayacak.
Bkz Warg görsel
Duvar etrafında yaşanacaklara dair ipuçları gelmeye başladı.
Vs. vs. gibi merak uyandıran gelişmeler ister istemez bir sonraki bölüm için sabırsızlık yaratıyor.
--spoiler--
3x02

Aksiyon olmamasına rağmen nasıl geçti anlamadım. Aksiyon olmasına gerek yok, türünde action yazmıyor. Bu dizinin fantastikliği yeter.

--spoiler--

• Warg olayı çok iyi. Dizinin ilerleyen bölümlerinde sır dolu hikayeler bizi bekliyor olacak. Ben warg olsaydım en boktan hayvanların gözünden görürdüm herhalde.
• Dizi çok geniş olduğu için keşke sezonluk paketi 12 bölüm olsaydı şu dizinin yahu. 7 tane krallık var amk 10 bölüme sığmıyor. 2 bölüm gitti bile.
• Bran'de tam ergenliğe girmiş lan. Yalnız kaşları yakında ido Tatlıses'e döner demedi demeyin.
• Sibel Kekilli de tüm krallıklar da trip atan tek kadın. Kıskanmalar, tafralar.. Yuh dedirtti.
• Ros'u daha fazla görmek isteyenler el kaldırsın gençler..

--spoiler--
--spoiler--
yeni sezonda bol bol sinir-stres yaşayan tyrion ikinci bölümde shea'nın sürpriz saksosuyla bir nebze rahatlamıştır.
--spoiler--
--spoiler--

son bölümünde en çok merak edilen kişilere bikere bile değinilmemiş. sarı hatuna, kızıl cadıya, ıssız adadan kurtarılan askere.

--spoiler--
3. sezonun 2.bölümüde beklentilerimi tam karşılamamakla birlikte ortalık ısınıyor gibime geliyor. daniers targaryen ve ejderhalarını iple çekiyorum. şu joffrey piçinin kıçının kızırdığını görmek harika olacak.
şu dizide trip atan tek kadının sibel kekilli olması çok şey anlatıyor.
güncel Önemli Başlıklar