bugün

Galyan vadisinde yapımı planlanan hes projeleridir. ve toplamda 6 tanedir.

vadi üzerinde 2010 yılında sonlandırılan atasu barajı ve hidroelektrik santrali de bulunmaktadır.
bunun haricinde Atasu barajı'ndan sonra, derenin akışıyla ters orantılı olarak, cinali regülatörü ve hes, yüzüncüyıl regülatörü ve hes-1, yüzüncüyıl regülatörü ve hes-2, amastal regülatörü ve hes-1, amastal regülatörü ve hes-2 ve son olarak kısmet regülatörü ve hes projelerinin yapımı planlanmaktadır.

vadide başka yer kalacak olsa emin olun oraya da yapacaklardır.
''yok efendim derede canlı yaşamına zarar vermicez, ağaçları kesmiyoruz, burayı yapıcaz ama yaylara da ulaşım kolaylaşacak'' gibi basit bahanelerin arkasına sığınıp bu projeleri hayata geçirmekle görevlendirilen şirketler bizzat mevcut düzenin adamlarıdır.

araştırdım da söylüyorum.
öyle ezbere değil.

bakın, ismail rüştü çelik kimdir ?
bahattin özal kimdir ?
aköz firması necidir ?
öz'ü anladık da ak'ı nereden geliyor.
sorular, sorular...

kaym'ak tabaka sizi...
ak'ıllılar sizi...

şimdi hiç kimse size doğallığı bozma hakkını vermiyor dimi, veremez.
binlerce yılda oluşmuş ve büyüklerimden bana kalan vadimi, toprağımı, suyumu sen iki tane iş makinasıyla talan edemezsin.
oralar ne kadar benimse, o kadar da senin.
bunu mu iddia ediyorsun ?
o halde kardeşim iş makinalarını sokmayacaksın o vadiye.

o vadiyi bu hale getirmeyeceksin.
görsel

geçtiğimiz günlerin popüler cümlesi ''camiye ayakkabılarıyla girdiler...''
camiye ayakkabılarıyla girdiler, diye ortalığı yaygaraya verdiren zihniyete bu camiyi sular altında bıraktıran sebep nedir peki ?

görsel
ihale, rant, para...

''yok, yok valla enerji üretçez'' der gibisin.

hes'siktir lan ordan.

buna senin talan ettiğin derelerde yüzmeyi öğrenen çocuklar bile inanmaz...
evet yüzmeyi oralarda öğrendik biz.
sen de bunu yeni öğreniyorsun muhtemelen.

volkan konak'ın deyişiyle çocukların yüzmeyi öğrendiği ve derelerin de öper gibi çocukların ayaklarını yıkadığı yerdir dereler.
su ayaklarımızı yıkar, anılarımızı, doğamızı yıkmaz.

rant olmasa yüzüne bile bakmayacağınız vadilerimiz, bugünlerde beyinlerinizi en çok meşgul eden şeyler arasında.

enerjiymiş!

hizmetmiş!

geçin bu ayakları.
ya gelin beraber sokalım derelere ayaklarımızı ya da gerçekten hes'tirin gidin !
yapımları bir an önce bitirilmesi gereken hes lerdir. ayrıca nükleer santraller de yapmalıyız. büyümek isteyen bir ülkeye enerji lazım. enerji kıtlığı olan bir ülke gelişemez. kaçak elektrikle de savaşmalıyız. 2023 hedefimize ulaşmanın tek yolu budur. solaklı vadisinde de hesler vardır. doğaya verdikleri zarar çok azdır.
güncel Önemli Başlıklar