bugün

geçen günlerde kanald de başlayan ve yurt dışından çalıntı bir senaryo ve karakterle huzurlarımıza sergilenen ^^ galip derviş ^^ adlı dizinin çok soğuk ve komik olmamasıdır.

geçen evde misafirlerim vardı, hizmetçim julie de bize viski filan servisi yaparken arka fon da açık kalmış kanald sesi geliyordu, efendim neyse işte misafirlerimden birisinin sevgilisi fransız uyruklu güzel bir kızdı, bu güzel kızımız yarım türkçesi ile bu diziyi izlediğini ve hiç beğenmediğini ayrıca da çalıntı olduğunu söyledi, ben de hiç izlemediğim için bilmiyordum açıkçası dizi hakkın da bir şey, neyse işte açtık bunu izledik biraz, aaa baktım ki burhan altıntop, ama hiç komik değildi, hayret bir şey oldum, sesini son ses açtım booferları gazladım yok arkadaş gülemiyorum yahu olmuyor, kulaklarım da sorun yok yani, hemen dvd ye film koymak aklıma geldi, çünkü baktım böyle giderse sevişme eylemi de güme gidecekti, ne sevişmesi derseniz sizi bağlamaz efendim boş verin şimdi onu, ulan dedim bari dvd ye erotik film takayım da bundan kurtulalım yoksa abazan gezeceğiz bir kaç gün, neyse taktım filmi de kurtulduk soğuk saçma esprilerden, ondan sonra görmeyin bizde ki keyfi, vallahi ne geceydi be, aslın da galip derviş'e rast gelmemiz iyice olmuştu, onun sayesin de daha erken seviştik, sağ olsun galip derviş.

özet olarak; komik değil, çalıntı, tutmaz. mutluluklar.
galip derviş figürü, tam anlamıyla hercule poirot çakması.. pekçok benzer yönleri var.

örneğin, her ikisi de, olayları bir anda, ve olması gerektiği gibi çözüyor. poirot gibi derviş de, olaya dair taraflar ve görevliler bir araya geldiğinde olayın gidişatını anlatıyor.

takıntıları var. tabii, anlaşılmasın diye, galip derviş de, bu obsesyonlar hayli abartılmış. yemek yeme, steril olma konusunda, epeyice benziyor.
olaylar karşısındaki yüzlerinin takındığı şaşkınlık ifadeleri bile aynı.
kadınlarla araları iyi değil.. ve usulsüzlüklerine karşın, her ikisi de akademilerinin göz bebeği.

her ikisi de, silah taşımıyor.
güncel Önemli Başlıklar