bugün

benim bu ya la * babam annem amcalarım dayılarım dedemler bütün sülale galatasaraylı ama gel gör ki ben ve 3 kardeşim hepimiz sarı lacivert renklere gönül vermişiz tutku derecesinde aile içi tatlı rekabet oluyor derbilerde işin tuhafı kuzenlerinde büyük bölümü fenerbahçeli.
hayırlı bir evlat değildir yolu karanlık olan evlattır neyseki baba doğru yolda oldugu için onu doğru yola çekecektir.
derbi günlerinde olası,aile içi kavgalar çıkmasına sebep..
hain evlat ama yinede evlat.
Tuhaf değildir. Normal olabilir takım, kişi tercihidir. Mesela ailemizde annem ve kardeşim beşiktaşlı babam trabzonsporlu ben ise galatasaraylıyımdır.
(bkz: fenerbahçeli babanın galatasaraylı oğlu olmak)
(bkz: miras değil alın teri)
yanlış takımı seçmiş hayırsız evlattır.
(bkz: evlat olsa eldivenle sevilir)
Her macta kapiya konmaktir.bir de anne fenerbahceli baba galatasarayliysa olan arada kalan cocuklara olur. Gider belki de besiktasli olur.
http://www.youtube.com/watch?v=CRjOsX-n2bw
bir fenerbahçeli sülalede tek galatasaraylı kişi olmak değildir.
müslüman babanın hıristiyan oğlu değil ya. alt tarafı iki futbol takımı. futbol çok şeydir belki ama asla her şey değildir.
abim olur kendisi. ailenin tek fenerbahçeli üyesidir. evde hep bir çekişme ortamı olur. Aslında bir bakıma güzeldir de, konuşacak konu açılır, sohbet ortamı olur.
çocukken bir kaç günlüğüne denediğim ve (iyikide) baskıyla vazgeçmeme sebep olan durum.
sürekli bir kavga gürültü hali demektir. maç sırasında ve sonrasında doğan tartışmaların ucu sabah kahvaltılarında bir bardak çay yüzünden bile çıkabilir. evde hiçbir maç izleyemezsiniz. örneğin gaziantepspor-kayserispor karşılaşmasında bile konu mutlaka fenerbahçe-galatasaray çekişmesine gelir. bir de babaya saygı söz konusu olduğundan pek ses çıkaramaz, içinize ata ata kanser olursunuz.