bugün

zaten işlerin buraya kadar gelmesi malumunuz üzre liğ tv'nin bok yemesi. masa başında konuşulanları hayal edebiliyorum. neyse burdan fenerlilere şunu söylüyorum o stada boşuna gitmeyin ağlayarak çıkacaksınız.
beklenilen sondur.
galatasaray ın istekli oyunu karşısında şampiyonluğa istekli olmayan fenerbahçe'nin kaybetmesi sonucunda olacaktır.

hatta öyle ki, gs şampiyon olduktan sonra kupayı arena da mı alsın kadıköy de mi alsın diye tartışmalar bile çıkmştır.
hayalden ibaret bir gerçektir. sonuçta fenerbahçe kendi sahasından daha iyi mücadele ediyor ve ne yapıp edip galatasarayı yeniyor. benim tahminime göre fenerbahçe bu maço rahatlıkla kazanacaktır.
not: galatasaraylıyım.
bu gerçekler sayesinde playoffta 5 puanlık fark 1 e düşmüştür. Allah tan dileğim herkesin aynı şekilde düşünmeye ve hareket etmeye devam etmesidir.
geçmişte olduğu gibi cumartesi günüde bayrağı kadıköye dikeceğimiz gerçeğidir.
imparator fatih terim bu konuda en güzel şeyi söylemiştir.
--spoiler--
herkesin adaleti şaşar ama allah'ın adaleti asla!
--spoiler--
daha belli olmamış, gerçekliği muallakta olan bir söz. bir galatasaraylı olarak aykut hoca'nın durumuna gerçekten çok üzülüyorum. fenerbahçeli futbolcularında tüm olumsuzluklara rağmen verdikleri mücadele takdire şayan. ha "fenerbahçe şimdiye kadar küme düşmeli miydi, play-offlar olmamalı mıydı" o ayrı bir soru işareti. fenerbahçe'yi ve bazı futbolcularını hiç sevmememe ve koyu bir galatasaraylı olmama rağmen, adaletli olan neyse onun olmasını istiyorum. tabi bazılarına "adalet" kavramı çok uzak.
hiç bir şeyin değiştiremeyecegi gerçektir.
iddaaya göre galatarasayım bu maçı kopracaktır ve şampiyon olacaktır. arenadaki oranlar 1,90-2,90 iken bu maç patlar demiştim. şimdi iddaa 1,90-2,80 vermiş. galatasarayım alamasa bile yenilmeyecektir ve şampiyon olacaktır.

ayrıca: (#15430257)
maçı galatasaray kaybederse göte giren entry furyasına yeni zincirler ekletecek olduğu gerçeğini bize gösteren galatasaraylı söylemidir.

fenerbahçe şampiyon olmasın zaten, şampiyonluk şu saçma süper final hikayesi yüzünden el değiştirmemeli. ama ben anlamıyorum! galatasaraylılar neden fenerbahçe kompleksini bu kadar derin yaşıyorlar? neden kendilerini zor durumda bırakacak saçmalıklarla buralarda dolanıyorlar? eğer olay ağlamak ağlatmaksa daha birkaç hafta önce evinizde sizi kendi gözyaşınızda boğup yüze yüze istanbulu turladık. önce bol keseden, işkembeden rakipleriniz hakkında atıp tutacağınıza halinize bi bakın! 5 puan fark vardı nerelere düştü. bi de fenerbahçe beşiktaşı yenseydi ne olurdu. kendinize gelin biraz makul, mantıklı olun.

evet! galatasaray şampiyonluğu sapına kadar hak etmiştir. ama şu son maçta fenerbahçeyi yenmeyi, kadı köyde sevinmeyi hak etmemiştir. bir spor rekabetini düşmanlığa çevirecek açıklamalar, düşünceler ve uygulamaları savunan bir spor adamı olamaz. ünal aysal da aziz yıldırım da hiçbir şekilde şampiyonluğu görmeyi hak etmemişlerdir. gerçek fenerbahçeli de, gerçek galatasaraylı da rakiplerinin bel aşağısına bakmaz bile. çıkar sahaya, çatır çatır topunu oynar, yener yenilir. ama adamdır, adam gibi kalır. işte bunu anlamayan karaktersizler, küfürle, saçma sapan açıklamalarla, sahaya para çakmak atmakla insanları provake eder. sonra da ben galatasaraylıyım, ben fenerbahçeliyim diye etrafta gezer. onlara diyecek tek söz (bkz: siktir git) olmalıdır...
ilk değil, son da olmayacaktır.
o kadar da abartılmasına gerek yok.
hele ki böylesi kötü bi ligde.
istemema rağmen malesef inanmadığım gerçek..
tahminden öteye geçilemeyecek durumdur. hisler, takımların form durumları her şey üzerine konuşmak boştur aslında nihayetinde bu bir derbidir. ancak ve ancak; gerçek olan bir şey varsa oda bu sene Fenerbahçe'nin üzerinde ki psikolojik baskıdır. yaşananlardır, futbolcuların,yönetimin, teknik ekibin en önemlisi TARAFTARIN bütün olmasıdır. Galatasaray tüm sezon üzerine gidilmiş, parçalanmaya çalışılmış, hırpalanmış ve artık kendini savunmaktan yorgun düşmüş bir Fenerbahçeyi yıllar yıllar sonra kadıköyde yenip şampiyon olursa bu çok normal karşılanabilir her yönüyle ama Fenerbahçe tüm baskılardan güç alıp yaşanan onca şeyin ardından kadıköyde Galatasarayı yenip şampiyon olursa işte o zaman tarih yazmış olacaktır.

Benim içinse Fenerbahçe arena'da ki ve tüm sezon ki direnişiyle zaten şampiyondur.
Ben galatasaraylıların yerinde olsam iddaa da fenere en az 100 lira basarım. En azından şampiyon fener olursa bile para kazanırsınız. yok olamazsa kim takar 100 lirayı galatasaray şampiyon olmuş.
Gönüllerden geçen, temenni edilendir. Nitekim, futbol bu, belli de olmaz. G.t olmamak için temkinli konuşmakta yarar var.
rüyalarda bile zor görülebilecek olan varsayımdır.
o stada biz her sene gideriz ama seviniriz ama üzülürüz takımını yalnız bırakmak aslan görünümlü kediciklerin yapacağı eylemdir, ki zaten bu durumda kendisinin olsa nasıl davranacağını entryde açıkça belirtmiş taraftar söylemi.
1 saat sonra gerçekleşecek önerme.
40 dakika sonra doğrulanacak önermedir.
gereksiz bir kendine güvendir, 40 dakika sonra doğrulanacak yada yanlış olduğu anlaşılacak bir önerme yapmak yerine, sabırla bekleyip bir teori oluşturmak daha mantıklıdır.
cüneyt çakır sayesinde kendine anlam bulan gerçektir.
Şampiyonuz olm!!!
dediğim gibi oldu. (#15445448)
bu yıl da tekrarlanacak gerçektir.
güncel Önemli Başlıklar