bugün

bu sezon gerçekleşebilecek olaydır.
kümede kal 6s kümede diye tezavurat duyduktan sonra cidden olabileceğini düşündüğüm olay..
asla olamayacak durumdur buna kimse izin vermez.
izin verilmeyecek durummuş.
izin konusu legal yollardan olacaksa ne ala...
değilse şike mi?
gerçekleşeceğine ihtimal vermediğim durumdur. düşmez bence, o kadar da değil. ama keşke düşse tabi.
bsgçk yazar kardeş önermesi gerekir.
yasal veya yasal olmayan her türlü yol devreye girer ve GALATASARAY küme düşmez düşürülemez.
hiç bir şekilde izin verilmeyecek durumdur. uzun lafın kısası yok öyle bir dünya.

not: fenerbahçeliyim. anlayan anlamıştır herhalde.*
olsa büyük aksiyon yaratacağını düşündüğüm hadise. güzel olurdu.
şike ile veya şikesiz hiç bir türlü gerçekleşmeyecek olaydır. büyüklerden hiç biri bu ligden düşmez * kimse boşuna heveslenmesin.
(bkz: Düşmez kalkmaz Bi Allah)
gerçekleşirse eğer trt'nin büyük reyting alacağı digitürk'ün ise iflasa sürükleneceği hadisedir.
Bu durumun gerçekleşmesi durumunda en azından seneye şifresiz izleriz maçlarını.

Not:Evet Galatasaraylıyım ama beni bile kızdırdılar artık.
böyle birşey kesinlikle olamaz.gs 0 puan olsa bile küme düşürmek yemez.haa juventus diyeceksiniz ama gel gelelim burası italya değil.
gündeme gelmesi bile utanç vericidir.
bir galatasaraylı olarak bunun olmasının imkansız olduğunu düşünüyorum.
ayrıca bu yönetime rağmen neden böyle düşündüğümü bende bilmiyorum.
adnan polat sayesinde olacak gibi. ha tabi gs olsun fb olsun o kadar kolay düşmezler düşürmezler yani yayıncı kuruluş batar çünkü.
şaka maka ama galatasaray'ın trabzon, beşiktaş, v.s önemli takımlarla maçları olduğundan mütevellit düşme olasılığı vardır, hem de öyle az buz bir ihtimal değil.
yavaş yavaş inanmaya başladığım durumdur.

(bkz: kendimden biliyorum)
modern futbolda olası durumdur. zamanında premier ligi ni ve avrupa yı kasıp kavuran leeds united düşmedi mi) * büyütmemek lazım. elbet çıkar. biz galatasaraylıları derinden yaralayacak olsa da takımın toparlanması için yaşanması gereken olay bu olsa gerek.

(bkz: aldırma cimbom aldırma)
galatasaray için iyi gelişmeler sağlayacak hadisedir.

şöyle söyleyelim; galatasaray küme düşerse birdaha ki sezon fırtına gibi esecek ve tekrar kendini kanıtlayabilecek.
taraftarı ''hayır! katiyen! asla izin vermeyiz!'' diyerek işi yokuşa sürmektedirler aslında.

bilinen bir durum var ki galatasaray, artık kimseye rakip olacak bir takım değil.
fb-gs rekabeti diye birşey yok. fil tarihindeydi o rekabet. fenerbahçe her halükarda galatasarayı ezecek ve eziyor.
galatasarayın avrupa zaferleri yok artık. olamazda zaten. ne kadar çabalasada edirne sınırından geçmesi ile geri dönmesi bir olacak.

galatasaray kümeden düşmedi diyelim. tekrar transferler yaptı, tekrar sistemler oluşturdu.
peki sonuçta ne olacak?
bir gelecek garantilenemez. iki başarı kazanır, dört hezimet yaşar. ve bu şekilde sürer gider...

galatasaray küme düşerse ne olur?
çekirdek kadroya önem verir.
bir dönem kimse başarı beklemez. uyum süreci aşılır.
kalifiye elemanlarını yetiştirip, mevkilerine yerleştirir.
üzerlerinde fazla stres olmadığı için, plan-programları yapılır. taktikler geliştirilir.

ondan sonra ne mi olur?
sonra tekrar lig'de ve avrupa'da fırtınalar estirir.
rekabet kavramı tekrar gelişir.
edirne sınırından çıkınca kolay kolay dönmez.
en azından gelecek güvencesi olur. kendi has oyuncularıyla, kendi planlarıyla, kendi tarzlarıyla sahaya çıkarlar.

ben bir fenerbahçeli olarak galatasarayın iyi futbol oynamasını çok istiyorum. çünkü artık hiç bir derbi tat vermiyor.
eskisi gibi yine rekabet ile avrupa'da olsun, lig'de olsun üstünlük taslama yarışını istiyorum.
tek başına hiçbir şey tat vermiyor.
bank asya liginin de şifreli olmasına neden olabilecek hadise. bu yüzden diğer takım taraftarlarından bolca küfür yemeleri ihtimali var.

edit: imla
inşallah düşer, şifresiz izleriz maçlarını ne güzel olur.
an itibari ile 33 puan ile 13. sırada olan galatasarayın, son 7 maçını kaybetmesi halinde yaşanma ihtimali olan olaydır. son 7 maçı ise trabzonspor, manisaspor, beşiktaş, kasımpaşa, konyaspor ve kayserispordur.
bazı ipnelerin ancak rüyasında göreceğidir.