bugün

bir galatasaray'lı olarak olanaksız görüyorum. hayır, özgüven eksikliği değil bu, başka bir şey; 10 yılın verdiği bir refleks adeta. geçen seneye kadar bu talihsizliği çok fena parçalayacağımızı düşünüyorudm. ondan önceki sene de. ve ondan önceki. ama o heyecan, o istek kayboldu gitti. artık inanmıyorum. çünkü inandırılamadı. maçlar ortada, her şey ortada. bahane yok, mazeret yok.
imkansizdir.
öyle bir dünya yoktur belki mars'a dünyaca taşınma kararı alınır ve mars'ta maç yapılırsa beraberlik düşünülebilir aksi taktirde öyle bir şey mümkün degildir.
daha önce kazanılmış bir maçın olduğu tarihteki paralel evrenler yakınlaşır ve arada kurt deliği açılırsa gerçekleşebilecek şey. olanaksız demiyorum, şans da demiyorum, tamamen fiziksel bi şey.
fernerbahçe nin türkiye kupasını almasından daha kolaydır.
daydreaming.
--spoiler--
hasan şaş:

"O statta büyü mü var bilmiyorum ben anlamadım. Bir gün çok iyi oynuyoruz fenerbahçe'yi 30 dakika stadında hapsettik. Kezman topu aldı vurdu. Auta giden top Ergün abinin poposuna çarptı gol oldu" dedi.

fenerbahçe'yi yenmek için her şeyi yaptıklarını belirten Hasan Şaş "Mondragon bir sürü mum yaktı yine olmadı. Bülent Tulun'a dedim ki 'Abi bu soyunma odasını yakacağım ama yine yeniliyoruz ya...'" diye konuştu.
--spoiler--
(bkz: ya bi siktirin gidin ya)
bir galatasaraylı olarak inanmıyorum. eğer olursa bağdat caddesinde çıplak şekilde vuvuzela çalıp amuda kalkarak üşüyoruz sabri diye bağırmama neden olaca hadisedir.
başlığı görünce nutella yerken sandalyeden düştüğüm hadise.şu başlığı kim açtıysa allah da onu hep güldürsün.
olanaksız.
kanarya kafesine aslan girdiğinde ne oluyorsa o oluyor kadıköyde.
kanarya kafesin dışından paketlediği aslanı seyreyleyecek yine.
olabilir. ama zayıf ihtimaldir. zira ilk önce buna kendilerinin inanmaları gerekir. ne zaman ki bu olur, o zaman kazanabilirler. bunun için de bir düşünce devrimine girmeleri gerekir galatasaray'lı futbolcuların.
insanların mars' ta piknik yapmasından daha zor hadise.
not: eskişehirsporluyum.
insanların jüpiter'de mangal yapmasından daha zor hadise.
not: hoffeniemlıyım.
fenerbahçe nin türkiye kupasını alması gibi birşeydir.
yahu illa ki olabilecek hadisedir.
bu kadar iddialı konuşuyoruz sona her maçta top volkan'a gelince aklımız çıkıyor yediğimiz kontralarda deli oluyoruz küfürlerin bini bir para oluyor.

yapmayın etmeyin gözünüzü seviyim büyük konuşuyorsunuz.
takıma yazık olacak ondan sonra.
derbi maçların sonucunun hiçbir zaman tahmin edilemeyeceği gerçeğinin gözardı edilmemesini gerektiren önermedir.
görünen köy klavuz istemez ama bu sefer isteyeceği tutuverir.

not:fenerbahçeliyim.

artık istanbul takımlarının gerçek rakipleri birbirleri değil, anadolu klüpleridir. galatasaray, fenerbahçe birbirini yenmiş, sonuçta 3 puandır, ama diğer tarafta istanbul klüplerine bilenen bir sürü takım bulunmaktadır.
"fakirin ekmeği umut" sözünün galatasaray taraftarı açısından görünüş şeklidir.
bir fenerbahçeli olarak artık, komplo teorileri üretmeye başladım. evet, galatasaray kadıköy'de 10 yıldır beraberlik dahi alamıyor. evet, şansları yine çok az, ama bu sefer başka bir şey var. ya önemli bir fark olacak ya da galatasaray sürpriz bir sonuç çıkaracak.

bu kadar umutsuz gibi görünmelerinin bir taktik olduğunu düşünüyorum. bizi rehavete sokup, kendilerini küçümsememizi sağlayıp, beraberlik çıkarmaya çalışacaklar. bu oyunu fark ettiğim iyi oldu. içim rahatladı. yine yeneriz.
değil çocuklarımızın torunlarımızın belki görebileceği bir olay.
şu an ki oyun ile zordur elbette.

ama birilerinin çıkıpta " şaka mı bu?", "imkansız", "ya bi siktir git çay koy" gibi yorumlarda bulunmaları saygısızlıktan başka hiçbir şey değildir.

evet, iyi oynamıyoruz, evet, malesef çok kötü bir konum ve moraldeyiz şu an ama bu bizim galatasaray oluşumuzu değiştirmez.
bizim gerçeklerimize hala ulaşılamadı. o yüzden galatasaray hakkındaki yorumlar, biraz daha saygı çerçevesi içerisinde olmalıdır diye düşünüyorum.

"fenerbahçe, galatasaray maçında favoridir" dersin. buna bir şey demek mümkün değil ama çıkıpta "şaka mı bu?" "imkansız" dersen bir "dur" derim ben sana.

adamlardaki rahatlığa bak! sanki 3.lig takımı ile maça çıkacaklar.
Bir ütopyadır. Güneş dünyası gibi.... *
cumhuriyet halk partisi'nin tek başına iktidar olması imkanına denktir efendim, mümkün değildir.
(bkz: yaran rüyalar)
ülkemizin futbolundaki gariplikler. bir fenerbahçe düşünün 30 sene olacak bir türkiye kupası hasreti var.

trabzonspora bakıyorsun fenerbahçenin türkiye kupası rekorunu liğde kırmaya çalışıyor.

galatasaray desen kadiköyde sanki kasaba takımı edasında oynuyor.

Beşiktaş 6-7 sene kadıköyde galibiyet alamıyor.

işte ülkemizdeki güzellik burdan geliyor.