bugün

şike yapan kulüplerin düşmesini isteyen şerefli kulüplerdir.

bunun dışındaki 13 kulübün tamamı şike yüzünden küme düşmenin bir defaya mahsus (!) kaldırılmasını talep etmektedirler.

edit : hele ki bir ankaragücü vardır ki, küme düşmek üzereyken bile onurlu duruşunu sergilemiş ve kulüpler birliği masasından şikeye destek verenlere ayar vererek kalkmıştır.

edit2 : bu sayı artmıştır, kulüpler birliği toplantısı sonucunda 58. maddenin değişmemesi gerekliliğini savunan kulüpler ;

(bkz: galatasaray)
(bkz: trabzonspor)
(bkz: ankaragücü)
(bkz: bursaspor)
(bkz: antalyaspor)
(bkz: orduspor)
(bkz: karabükspor)
(bkz: gaziantepspor)

aylar sonra gelen edit: m.a.a.'nın yaptığı açıklamaya göre bu sayı sadece 3'tür. galatasaray, bursaspor ve orduspor. diğer tüm kulüpler 58. maddenin değişmesi yönünde imza verdiler.
ağlayan beşli olarak tanımlanabilen 5 takım. abi galatasaray tarafından ayara getirilmişler. normal karşılıyorum sakın yanlış anlaşılmasın.
aynı zamanda şike yapmayan takımlardır...
"küme düşme kalkmasın, kol kesilsin yen içinde kalsın" diyen kulüplerdir. bunlar mı ağlıyor yoksa " bi kerecik küme düşme olmasın, noolur anne noolur, bi kerecik ya, ühü hüh ühühü, idare edemem anne idare edemem" diyenler mi ağlıyor belli değil.
tff nin fenerbahçe yi kurtarma planına karşı çıkan beş kulüptür.

yav arkadaş, şikenin cezası dünyanın her yerinde küme düşürmedir. fenerbahçe şike yapmadıysa zaten herhangi bir ceza almaz. ak göt kara göt meydana çıkar.

e durum buyken, bu maddeyi değiştirmeye çalışmanın tek bir açıklaması vardır. fenerbahçe'nin şike yaptığı sabit olduğundan ve mahkemeden bu yönde bir karar çıkacağı kesinleştiğinden, fenerbahçe'yi kurtarmaya çalışmak.

e tamam da, hani "şike yaptıysak bizi düşürün" diye bas bas bağıran fenerliler, neredeler? neden bu maddeyi iptal etmek için bu kadar çırpınıyorlar?

ekleme: hala daha zalad malad diye kıvranan, şerefli ikinciliklerin takımı da fenerin götünü kollamaya çalışıyor ya esas ben ona hayret ediyorum. siz geçmişteki 8-0'ın hesabını soracağınıza, kendi geçmişinizdeki 8-0'ın hesabını verin.

o sezon neler olup bitmiş, galatsaray'ın şampiyon olması için kaç gole ihtiyacı varmış, 8-0'lık maçtan 3 hafta önce ankaragücü'nü 6-0 yendiğiniz maç neden hiç dillendirilmemiş, onları bi araştırın da ondan sonra, şereften bahsedin.
teknik takip öncesi malatyaspor takımına 0 doğan marka araç yollayan kulüp, para işini hallemediğinden dolayı sadece teşvik aşamasında kalmış bir başka takım, ligden düşme arefesinde rakip soyunma odasını basan bir başkana sahip takım, zalad vakası olarak bilinen 8-0 lık maçın şerefli tarafı, bunların hepsi sütten çıkmış ak kaşık.

teknik takibe takılmamak geçmişte olanları unutturmuyor,
şike yapanlar kesinlikle düşürülmelidir, en azından kokuşmuş futbolumuzu bir nebze olsun ayağa kaldırabilmek adına, ama bunu yapacak ne siyasi güç ne toplum duruşumuz var. milletin kapısında ki bokla uğraşacaklarına önce kendi evlerinin önünü süpürsünler sonra şerefeten bahsetsinler.

not: beşiktaş taraftarıyım, kupa maçı öncesi yapılan etik olmayan telefon konuşmalarının hukuken cezai karşılığı neyse sonuna kadar uygulanması taraftarıyım, şerefli ikincilikle övünen bizler, başkanımız gibi 58.madde değişikliğini onaylamıyoruz.

tek eğlencesi futbol olan insanların eğlencelerini elinden alanların cezalarını çekmelerini sonuna kadar istiyorum. dün yediği bokları unutup bugün şeref timsali kesilenlerinde iki yüzlülüğünden tiksiniyorum.

bu arada zoruna giden arkadaşlar, gerçekler acıtır, bu kadar kirlenmiş bir ortamda temiz olduğunuzu söylemeniz çok komik.
federasyon başkanının, spor bakanının ve malum kulübün "küme düşme kalksın" düşüncesine meydan okuyan kulüplerdir.

ha bir de malum kulüp yöneticisinin fellik fellik destek arayışlarına "ama biz taraftarlar öyle düşünmüyoruk" cevabını vermeleri kadar samimiyetsizce davranışlarını da görüyor bu gözler... geçen gün fanatik fb'li (hatta kadıköy'de locası olan) şirketimizin yönetim kurulu başkanının "yahu arshil sen nihat özdemir'in aziz yıldırım'dan habersiz tek kelime edebileceğine inanıyor musun" açıklaması bile yeterliydi benim için...

şikecisiniz! ve düşeceksiniz! hayatınızın sonuna kadar da bu pislikle anacağız sizi. 3 temmuz'dan beri yapılan eyyamı unutmayacağız; sizi hep bu pisliğinizle hatırlayacağız. ve taraftar olarak hâlâ bu işi yapan başkanınıza "büyük başkan yaa yapar ehehe" deyişinizi...
çok komik kulüp başkanları var bunlardan en komiği sadri şener olan adamdır. 8 takım şike yaptığı ve teşvik verdiği için bir alt lige düşürülürse ki içinde trabzonspor'da var afedersiniz bu lig uganda liginden daha az izlenir. birde şampiyonluk el değiştirecek ise bu kulüp trabzon spor değil şike olayında adı hiç geçmeyen bursaspor olur.
tanım: muhteşem beşli.
bu beş takımın başkanlarına ve yönetimlerine iyi bakın. iyi izleyin ve dinleyin.
aralarında bir tane şu lafı diyecek delikanlı yok: fenerbahçe'yi düşürün şike yapmışlar kardeşim!
niye mi; dertleri sadece fenerbahçe düşsün ama bunu genele yayıp ima edelim, yuvarlak konuşalım. sezon başından beri aynı.
diğer olaylar falan umurlarında değil. söyleyin kardeşim, bir tanesi söylesin ya. helal olsun, alkışlamazsam namerdim!

not: bizi düşürmeleri bize 5 yıl kaybettirir o kadar ve dava sonuçlanıp hakikaten de düşürmezlerse ben skeyim onların 7 sülalesini!
(bkz: şikeli futbola karşı çıkacak 9 takım aranıyor).
helal olsun kulüpleridir.

not: beşiktaşlıyım ve tüpçüden nefret ediyorum.
bir kere ye mahsuscuk düşürmeyin diyen beşiktaş ı anlamakta güçlük çekiyorum. taraftarı aklanında gelin derken fenerasyon a bu yalakalık nedendir acep.
Paranın değil, asaletin ön planda olduğu klüplerdir. Suç varsa cezası çekilsin diyen klüplerdir. Kıymeti bilinesi klüplerdir...
ankaragücü'nün de katilmasiyla 58. maddenin degismesine karsi cikan kulüplerin sayisi bes'e yükselmistir. "galatasaray ve trabzonspor gitsin kendi aralarinda oynasinlar" diyen bi dingil vardi gecen günlerde. keske bu kulüplere bir kac kulüp daha katilsada, fenerbahce aktif, genclerbirligi pasif bi iliski kurup, birbirleriyle oynasa.
"58ci madde değişmesin" dediklerini iddia edenlerce, "58ci madde değişemez" dedikleri için eleştirilen 5 kulüptür.

enteresan. çok enteresan.
galatasaray' ın başkanı demiştir ki; ''bize atfedilen suçlamada biz bu kulübün başında değildik yine de bir suçumuz varsa gerekli kanun uygulansın, cezamıza razıyız''

olayın başından beri yeni yönetimizin -eski yönetimin olayın içinde olup olmadığını bile bilmeden- kanun uygulansın, karar hemen verilsin demiştir. söylemlerde, tavırda ne denizli olayından önce ne de sonra en ufak bir değişiklik olmamıştır, ama baktılar ki susmuyor ve kanun uygulansın istiyor galatasaray bu kanunun henüz varolmadığı bir döneme ait denizli olayını taşıdılar gündeme, yetmedi manchester bile dediler yeter ki galatasaray korkup sussun diye ama susmadı galatasaray ve galatasaraylı olduğum için bir kez daha gurur duymamı sağladı benim.
- şike yaptınız mı?
+ ama siz de yaptınız zamanında
- şike yaptınız mı?
+ komplööö
- şike yaptınız mı?
+ aziz yıldırım'ın ihaleleri yüzünden
- şike yaptınız mı?
+ biz olmasak lig tv batar
- şike yaptınız mı?
+ cemaatin oyunu bunlar hep
- şike yaptınız mı?
+ alnımızın teriyle aldık biz
- şike yaptınız mı?
+ biz olmadan ligin tadı olmaz
- şike yaptınız mı?
+ uefa'nın bize garezi var çok büyüdük
- şike yaptınız mı?
+ biz tek siz hepiniz oluuuum
- şike yaptınız mı?
+ başkanın yaptığı kulübü bağlamaz
- şike yaptınız mı?
+ sahaya yansımız mı ona bakacaksın
- şike yaptınız mı?
+ bukalemunspor'lusunuz olm siz
- şike yaptınız mı?
+ bizim çok paramız var olm
bizim yıldırım demirörenin azizi kurtarmaya ne kadar çok uğraştığını görüp, tebrik ettigim kulüplerdir. Ama şu şike yapmayan kulüpler diyen yok mu? Ulan 93te ankaragötü ile gavatasaray şikenin kralını yaptı. Ne şerefi.
aman yarın bizim de başımıza gelir diye tff nin saçma değişikliğine çıkarcı yaklaşımla evet demeyen asil takımlardır. diğerleri için bir şey söylemeye gerek bile yok.
sayı artmıştır.

galatasaray, ankaragücü, bursa, trabzonspor, antalya, orduspor, karabuk, gaziantepspor.
güncel Önemli Başlıklar