1. 1.
  dün oynanan galatasaray başakşehir maçı sadece şampiyonluğu belirleyecek bir maç olabilirdi. zira bu maçtan alınacak sonuç sadece iki takımı değil şampiyonluğa oynayan bütün takımları yakından ilgilendiriyordu.

  galatasaray' ın kendi evinde oynamanın verdiği avantajla baskılı bir oyun kuracağı belliydi. zaten fatih terim' in '' en iyi savunma saldırıdır'' mottosunu seyirciyi de arkasına alarak en iyi şekilde uygulayacağı aşikar iken, abdullah avcı' nın buna göre kadro kurması ve oyun planlaması yapması gerekiyordu, ama maçtan bir gün önce hiç hesapta olmayan bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Başakşehir ilçe kongresinde yaptığı konuşmada "başakşehir gençleri tribünleri doldurmalı. şampiyonluğa oynuyorsunuz yauv. sadece belli alanlarda kendinizi gösterirseniz siyasette başarılı olamazsınız. (!) futbol basketbol voleybol ve her alanda kendinizi göstereceksiniz." beyefendi yine duramadı futbola da karıştı. daha önce mimari dehası, ahlak filozofu, meydan düzenlemecisi, ortadoğu fatihi, gündem değiştirme şampiyonu, tıp doktoru, sosyal mühendis, din âlimi, tarih bilgini, bağımlılık uzmanı, 75 milyonun yaşam koçu, televizyon eleştirmeni olmuştu kendileri. bu seferde bu bilgisini futbolda da göstermeliydi... ama unuttuğu bir şey vardı .bir kişi, bir tek kişi her alanda bilgili olmaya kalkarsa bir yerde arıza çıkar. ve çıktı da. abdullah avcı bütün bildiklerini değiştirdi çünkü artık bu maçı almak zorunda idi. zira beyefendi başakşehir spor' un şampiyon olmasını istiyordu. futbolada siyaseti karıştırdı en sonunda

  Selçuk Dereli (Sözcü) bu günkü yazısında şöyle yazmış dünkü maç hakkın da;

  '' Hafta içi yaşanan spekülasyonlardan sonra bu maçın önemi bir kat daha artmıştı. Siyasetin Türk futboluna yön verme çabası sağduyulu birçok futbolseveri rahatsız etti. Bu nedenle belki de Galatasaray’ ın ezeli rakiplerinin taraftarları bile sarı kırmızılıların kazanmasını istedi. Maçtan önce yapılan açıklamayı Türk futbolunun geleceği adına çok tehlikeli buluyorum. G.Saray bu galibiyeti ile sadece rakibini yenmedi. Türk sporuna siyaseti karıştıranlara tokat gibi cevap verdi. Bundan sonra Türk futbolunda yandaşlar ve yandaş olmayanlar diye bir ayrım ortaya çıkacaktır.''

  bırakın futbol temiz kalsın. en azından sporu lekelemeyin.

  "Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. idrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim."

  Mustafa Kemal Atatürk
  3 ... tierraylibertad
 2. 2.
  (bkz: bein sports)

  ne demek ligde 30 Haftadan sonra bir takımın kopup gitmesi. Heyecan lazım heyecan. Son 5 maça ilk dört takımı 3 puan içine hapsedelim. Millet de birbirini linç etsin.
  ... alakasiz entry